Még néhány hét és ütött a színlelt szerződések órája, ám továbbra is több százezer, sőt egyes becslések szerint egymillió ember sorsa kérdéses. Az APEH eddigi ellenőrzésein százöt cég bukott le, az adókülönbözet két és fél milliárd forint volt.
Hiába jár le a hónap végén a színlelt szerződésekkel kapcsolatos adóamnesztia, az adószakértők és munkajogászok tapasztalatai szerint a cégek jelentős része nem hajlandó áttérni a munkaviszonyra. Utóbbi ugyanis sokkal drágább, hiszen a munkaadói járulékokat a foglalkoztatónak kell megfizetnie, szemben a számlás konstrukcióval, ahol ezek a terhek a foglalkoztatottra hárulnak.
A közhiedelemmel ellentétben ugyanis nemcsak az újságírókat, színészeket, vagyonőröket érint a színlelt szerződések problémája, hanem széles társadalmi rétegeket. Pesszimista becslések szerint a magánszférában és a közszférában akár egymillió főt is, de több százezret mindenképp. Egyedül a multiknál ritka az ilyen szerződés. A közszféra sem érintetlen: az egészségügyben a túlórát és az ügyeletet oldják meg gyakran színlelt szerződéssel, de számláznak egyetemi tanárok is.
Csupán néhány szakma helyzetét rendezte valamennyire a kormány. Az őrző-védő cégek dolgozói például maradhatnak vállalkozók, a média és a művészvilág számára pedig ott az ekho, amely a munkaviszonynál kedvezőbb, a számlás verzióhoz képest viszont rosszabb adózási formát jelent.
A legtöbb verzión ráadásul a munkavállalók buknak. Sok cég ugyanis a munkavállalókra hárítaná a munkaviszonnyal járó többletterheket, így nekik minimum egyharmadával csökkenne a jövedelmük. Adóhivatali berkekben pedig olyan esetekről is hallanak, ahol elbocsátásokkal oldják meg a problémát.
Százöt cégnek már nincs választása. Ennyi vállalkozás akadt fenn eddig az adóellenőrök rostáján a kétszer meghosszabbított adómoratórium két és fél éve alatt
Az összesen 2330 szerződésre az adóhatóság két és fél milliárd forintos adó- és járulékkülönbözetet állapított meg, mellé még 300 milliós bírságot és pótlékot is kiszabott. A moratórium miatt azonban nem kellett fizetniük (ha módosítják a szerződéseket, megússzák a büntetést). A moratórium lejárta után azonban az APEH már élesben fogja ellenőrizni és keményen szankcionálja a színlelt szerződéseket alkalmazó cégeket
A magyar piacon is megjelennek az enyhén alkoholos, gyümölcsös italok, egy felmérésből pedig kiderült, hogy a fiatalok különösen nyitottak ezekre az alkoholos frissítőkre.
Sokan gondolják, hogy teljesen tudatosan szervezik a pénzügyeiket, és nem értik, hogy hova folyik a pénzük a hónap végére.
Csak úgy, mint a többi technikai vívmányt, úgy a 3D nyomtatót is ajánlják szakértők a gyerekeknek is, hiszen rengeteget tanulhatnak, miközben alkotnak.
Nem járunk az élen abban, hogy elegendő zöldséget és gyümölcsöt együnk. A napi közel fél kiló gyümölcsöt és zöldséget pedig egyre nehezebb beszerezni.
-
Erre figyeljünk, ha idén a lakásfelújítás lesz a nyaralásunk
Ma már nem csak az otthonunk, gyakran a munkahelyünk is a lakás.
-
Egyre több cégtulajdonos ébred rá az intézményi tőkebefektetés előnyeire
A banki hitelezésen túl is van élet.
-
Egzotikus kalandok a nyárra: Afrika-kutató celeb, géporrszarvúk és rejtői fordulatok az év képregényének választott Kittenberger sorozatban (x)
Izgalmas, a valóságot a gőzgépek által inspirált retrofuturisztikus steampunk világával összekötő fiktív utazás, Kittenberger Kálmán kalandjai nyomán.
- Hosszú Katinka nagyot úszott, de nem érmes
- Megroggyant az európai földgázpótlás nyugati lába, további borús felhők gyülekeznek
- Kiütötte a Délit a fehérvári vonat
- Újabb magyar bronz a világgkupán
- Csak jövőre remél normális működést a Lufthansa
- A Párbeszéd 300 milliárdos zöld módosítót nyújt be a költségvetéshez
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


