Nincs többé robotkutya - Gyászolnak a tulajdonosok...
1999. májusában dobta piacra a Sony Aibo nevű robotkutyáját, melyből a mai napig 150 ezernél is többet értékesített. A japán óriásvállalat a siker ellenére nem gyártja tovább a robotot, mivel az új vezérigazgató átszervezési progarmjába ezen termékkör nem fért bele.
1999. májusában dobta piacra a Sony Aibo nevű robotkutyáját, melyből a mai napig 150 ezernél is többet értékesített. A japán óriásvállalat a siker ellenére nem gyártja tovább a robotot, mivel az új vezérigazgató átszervezési progarmjába ezen termékkör nem fért bele.
A döntés érteémében a Sony nem fejleszt több Aibo robotot, a jelenlegi modelleket azonban 7 éves korokig gondozza, szervizeli.
A hírt a tulajdonosok világszerte szomorúan fogadták, szerintük az vezetett a termék kivonásához, hogy a legtöbben nem tudják, hogy a robot tulajdonképpen digitális kameraként, zenelejátszóként és még sok másként is funkcionál...
Az új vezető szerint a termékszerkezet áramvonalasításakor először érthető módon a kisebb egységeket kell megszüntetni, ilyen volt az Aibo-divízió is.
Ezek a márkák uralják a divatipart 2026-ban: te kibírod fizetni, hány ilyen ruha lóg a gardróbódban?
Miért ragaszkodunk bizonyos márkákhoz? A minőség, a stílus, a megszokás vagy egyszerűen az érzelmi kötődés miatt? Mutatjuk!







