9 °C Budapest

2 millióan vásárolnának be állami cégekbe

Pénzcentrum
2008. február 22. 08:45

A megkérdezettek 70 százalékának van valamilyen információja Gyurcsány Ferenc hétfőn elhangzott évértékelő beszédéről, és tízből hárman részben vagy egészben hallották a beszédet, míg körülbelül ugyanennyien a híradásokból értesültek róla - derült ki a Szonda Ipsos és a Népszabadság február 20-án végzett ezerfős, országos, telefonos, reprezentatív adatfelvételéből.

A megkérdezettek 43 százaléka tudott valamilyen elemet említeni a beszédből, a leggyakrabban említett téma a most meghirdetett Új tulajdonosi program volt: a beszédről információval bírók 29 százaléka említette ezt. A beszédről hallók között 14 százalék emlékezetében ragadt meg az adó- és járulékcsökkentés terve. A válaszadók valamivel több mint negyede (27 százalék) szívesen venne kedvezményesen részvényt állami vállalatokban (további hat százalék a feltételektől teszi ezt függővé). Mindez azt jelenti, hogy több mint kétmillió felnőtt állampolgár gondolkodik el ilyen típusú befektetésen, valamint a szavazókorúak 18 százaléka lát reális esélyt arra, hogy kihasználja ezt a lehetőséget.

A kormánypárti szavazók csaknem fele (47 százalék) szívesen részt venne a programban, míg az ellenzékiek ötöde is hasonlóképpen tenne. A programban inkább a fiatalok és középkorúak, a magasabb iskolai végzettségűek, valamint a nagyvárosokban élők vennének részt. A részvényvásárlási program megvalósulásában a megkérdezettek több mint harmada bízik, és ugyanennyien kételkednek benne.

NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 5. csütörtök
Ágota, Ingrid
6. hét
Február 5.
Nutella Nap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. február 5. 13:29