7 °C Budapest

Időjárás: mire számíthatunk ma? (2018.11.24)

2018. november 24. 07:59

Sapka? Sál? Rövidgatya? Strandpapucs? Hiába nézel ki az ablakon, mégsem tudod eldönteni, mit vegyél fel ma? Segítünk! Ilyen időjárásra készülj most szombaton (2018.11.24).

Nem tudod, mit vegyél fel reggel? Kíváncsi vagy várható-e csapadék, illetve mire számíthatsz, ha autóba ülsz? Esetleg a napi orvosmeteorológiai előrejelzés, pollen és UV helyzet is érdekel? Itt a Pénzcentrum napi időjárásjelentése:

Mutatjuk, milyen időjárásra készülj most szombaton (2018.11.24).

36 órás előrejelzés

Szombaton is marad a felhős, szürke idő, és többfelé kell számítani kisebb esőre, szitálásra. Északnyugaton több helyen élénk, néhol erős lesz a déli, délkeleti szél. Hajnalban 2-5, délután 5-12 fokot mérhetünk. A délnyugati tájakon lesz a legmelegebb.

Vasárnap nyirkos, ködös reggelre ébredhetünk, később délnyugat felől egyre több helyen várható eső, mely sokfelé szinte egész nap eshet. A legtöbb csapadék nyugaton, északnyugaton valószínű. Gyenge, mérsékelt lesz az északkeleti szél. Hajnalban 3-6 fok, délután 5 és 12 fok között alakulhat a hőmérséklet.

Közlekedésmeteorológiai jelentés

Szombaton főként északon okozhat a pára, köd korlátozott látási viszonyokat. Napközben több tájegységünkön előfordulhat gyenge eső, szitálás, helyenként ködszitálás is, így sokfelé kell nedves, csúszós utakara számítani. A Dunántúl északi felén a szél is megélénkülhet, csökkentve ezzel a menetstabilitást. Ajánlott körültekintőbben vezetni és a szokásosnál nagyobb követési távolságot tartani. Használjunk téli gumikat! Balesetmentes közlekedést kívánunk!

Orvosmeteorológiai jelentés

Szombaton sem fog fronthatás érvényesülni, de továbbra is borongós, szürke, fényszegény időre számíthatunk. Emiatt általános lehet a fáradékonyság, bágyadság és a rossz közérzet. A szelesebb északnyugati tájakon ehhez frusztráltság, nyugtalanság is társulhat. A hűvös, nyirkos időben nagy lesz a megfázásveszély és a kopásos eredetű ízületi problémák is felerősödhetnek. Öltözzünk melegen, rétegesen! Ez az idő kedvez a kórokozók terjedésének, ezért növeljük a C-vitamin bevitelt, fogyasszunk sok zöldséget és gyümölcsöt!

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

Hójelentés

Továbbra sem fog havazni. Egészen a hét végéig kitart a szürke, felhős idő. A csapadék eső, gyenge eső, szitálás formájában érkezik.

KATTINTS! Folyamatosan frissülő időjáráshírek aloldalunkon

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. február 13. péntek
Ella, Linda
7. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. február 12. 20:55
Agrárszektor  |  2026. február 12. 20:29