Most bárki szomszédja lehet a miniszterelnöknek, ugyanis eladó egy 170 négyzetméter alapterületű ingatlan a Cinege úton.
A CSOK-kal akár többmillió forint lakáscélú, vissza nem térítendő támogatáshoz juthatunk az államtól. Ki igényelheti utólag a kedvezményt, és mennyivel lehet ettől alacsonyabb a törlesztőrészletünk?
A Családok Otthonteremtési Kedvezménye (CSOK) megkönnyíti a magyar családok lakásvásárlását, azonban vannak olyanok, akik utólag is igényelhetik a kedvezményt. A Pénzcentrum mutatja, kik kaphatnak CSOK-ot utólag, és mire használhatják azt fel.
Ki kaphat utólag CSOK-ot?
Az új otthonunk megvásárlása után előfordulhat, hogy további gyerek(ek) érkeznek a családba. Ilyenkor jól jön, ha csökkenthetjük a lakáshitelünk törlesztőrészleteit, így a felszabaduló összeget a gyerekre tudjuk költeni.
- mondta el a Pénzcentrum kérdésére Fitos Szilárd, a Hitelnet.hu portál hitelszakértője.
Így tehát nem használhatjuk fel az utólag kapott támogatást a lakás bővítésére, hanem csak a korábban felvett hitelbe törleszthetjük bele. Ebben az esetben egyébként azt érdemes mérlegelni, hogy ezzel a törlesztőrészletünket, vagy a hátralévő futamidőt csökkentsük. Mindkét esetben csökken a teljes visszafizetendő összeg, így (ha megtehetjük) amellett érdemes dönteni, amelyikkel alacsonyabb lesz a teljes visszafizetendő összeg.
Mennyi támogatást kaphatunk az utólag igényelt CSOK esetén?
Az utólag igényelt CSOK esetén a kapott összeg eltér attól, hogy mekkora összeget kaphatunk az első igényléskor.
- tette hozzá Fitos Szilárd. Ez azt jelenti, hogy az első igénylés után egységesül a megkapható összeg.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Nézzünk egy példát!
Tegyük fel, hogy két gyermekünk volt az eredeti CSOK igényléskor és egy 78 négyzetméteres, 25 millió forintba kerülő lakást vettünk 14 millió forintos önerővel, és a két gyerek után 1,3 millió forint támogatáshoz jutottunk. A lakás megvásárlásához 9,7 millió forintos, 20 éves kölcsönt vettünk fel, így a kezdeti törlesztőrészletünk nagyjából (banktól függően) 69 ezer forintra rúg.
Öt év után, a kamatfordulókor szeretnénk előtörleszteni a hitelünkbe utólagos CSOK igénylésével, mivel azóta további két gyermekünk született. Ekkor kétszer 400 ezer, vagyis összesen 800 ezer forint jár nekünk, amit a lakáshitelünk előtörlesztésére fordítva csökkenthetjük a kölcsön futamidejét vagy törlesztőrészletét.
-
Évente tízmilliárdokat lopnak el a csalók hazai bankszámlákról – Kiderült, ki a legkönnyebb célpont
Becslések szerint 2,6 millió magyar változtatott online vásárlási szokásain, miután átverték vagy csalás célpontja lett, 40%-uk emiatt kevesebbet vásárol a neten.
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Zsalutrend: számít a felhasznát anyagokba épített energia (x)
Fókuszban a karbonsemlegességhez hozzájáruló, csekély ökológiai lábnyommal rendelkező és igazolt adatokkal kínált építőanyagok. Ezek között rendhagyó egy 25 éves zsaluinnováció a Mevától.
-
Önálló digitális transzformációs terület a Rossmann-nál (x)
Dedikált csapattal indult el a digitális transzformáció a Rossmann Magyarországnál, az új, önálló területet Fürjes Ádám, a vállalat eddigi webshopvezetője irányítja.
-
A vásárlói élmény és az értékteremtés kéz a kézben jár az Ecofamily üzleteiben (x)
Az elmúlt években látványosan átalakultak a fogyasztói igények: a vásárlók ma már nem csupán termékeket keresnek, hanem olyan márkákat és üzleteket, amelyekkel azonosulni tudnak és amelyek valódi értéket képviselnek.








