Ez alapján jobban megéri ingatlant vásárolni, mint diplomát szerezni. Pedig a tanulmányok finanszírozása legalább akkora megtérüléssel bír, mint a lakástulajdon megszerzése.

Sok panelház már betöltötte az 50. életévét, de szakértők szerint ez nem jelenti az élettartamuk végét. A teherhordó szerkezeteket eredetileg 80 évre tervezték, és akár ennél is tovább bírhatják.
Az elmúlt évtizedekben gyakran elhangzott, hogy a panelházakat mindössze 50 évre tervezték. Mivel sok lakótelep már átlépte ezt a korhatárt, a baon.hu megkérdezett egy olyan építőmérnököt, aki egykor maga is részt vett a házgyári lakások kivitelezésében.
Az 1960-as, 70-es években indult el a panelprogram Magyarországon, amikor is több házgyár épült az országban, amelyek sorra gyártották a panelelemeket. A falvakból városba költöző emberek lakhatását gyorsan meg kellett oldani, és erre a panelépítés ideális megoldásnak bizonyult. 1960 és 1975 között egymillió lakás épült, míg ma évente csupán 12 ezer
– mondta Kákonyi József építőmérnök, statikus és igazságügyi szakértő, aki korábban vezetőként irányította a panelszerelési munkálatokat. Elmondása szerint a panelek tartószerkezeteit eredetileg 80 évre tervezték, de véleménye szerint ennél jóval tovább is bírhatják.
Ugyanakkor ez az élettartam kizárólag a fő teherhordó szerkezetekre vonatkozik: az ablakok és ajtók élettartama átlagosan 40, az épületgépészeté 25 év. Ez az elmúlt évek panelfelújítási programjaiban is visszaköszönt, hiszen számos épületnél már sor került például nyílászárócserére. Kákonyi hangsúlyozta: a tartószerkezetekkel sosem volt komoly probléma, szakértőként elsősorban hőtechnikai, víz- és hőszigetelési, illetve fűtéskorszerűsítési kérdésekben kellett eljárnia.

Befutott a nagy Otthon Start ígéret: lesz Budapesten új lakás 1,5 millió forintos négyzetméteráron!?
ÉVOSZ-elnök: a magyar építőipar ma az ország bármely pontján, így Budapesten is képes új lakóingatlant létrehozni négyzetméterenként 800 ezer forintos áron.

-
Ezért éri meg az elektronikus fizetés: megszólaltak a magyar vállalkozók - videó
Az elektronikus fizetési lehetőségek biztosítása ma már nem csupán opció, hanem a sikeres vállalkozás alapfeltétele.
-
Fizetési meghagyásos eljárás: gyors és hatékony megoldás a lejárt tartozások behajtására
Az adósok többsége elismeri a követelést a MOKK szerint.
-
Biztonság és kiszámítható hozam a műtárgypiacon (x)
A műkereskedelem egyre inkább felértékelődik a befektetők körében, hiszen stabil hozamot és megbízható menedéket kínál a gazdasági ingadozások idején.
-
Szeptemberben is SPAR Kupon Kánaán! (x)
Kapcsold turbóra az őszi bevásárlást! Gyűjtsd be 2025. szeptember 1. és 3. között a SPAR kuponokat!


