Részletes beismerő vallomást tett Till Tamás gyilkosa, de nem büntethető, mert a bűncselekmény idején még fiatalkorú volt, így a büntethetősége tizenöt év után elévült.
Az európai uniós statisztikák szerint a 25 és 34 év közötti férfiaknak a 35,4 százaléka még mindig a szüleinél lakik, ezzel szemben az ebben az életkorban lévő nőknek csak a 21,7 százaléka a 2017-es adatok szerint. Ez azt jelenti, hogy minden negyedik fiatal felnőtt (28,5 százalék) nem hagyta még el a mamahotelt. Magyarországon tíz fiatalból négy lakik továbbra is a szüleinél, melynek többféle oka is lehet.
Ha az EU-s tagállamok különálló statisztikáit nézzük, Dániában a 25 és 34 év közötti fiataloknak csak 3,2 százaléka, Finnországban a 4,7 százaléka, Svédországban pedig 6 százaléka nem költözött még külön a szüleitől. A legrosszabb a horvátoknál a helyzet: itt a fiatal felnőttek 59,7 százaléka még a szüleivel él, Szlovákiában 57 százalékuk, Görögországban pedig 56,3 százalékuk.
Ami Magyarországot illeti, 42,2 százaléka a fiatal felnőtteknek még a mamahotelt választja a különköltözés helyett. Ennek hátterében több ok is állhat. Tízből hat fiatal azért nem költözik el a szüleitől, mert nincs elég pénze a különéléshez, 34 százalék arra vár, hogy saját keresete legyen, 25 százalék szerint pedig sokkal kényelmesebb a szülőkkel élni, mint egyedül - derült ki a K&H ifjúsági indexéből, mely alapján a fiatalok 21 százaléka csak akkor költözne, ha komoly párkapcsolata lenne. A megkérdezettek 17 százaléka pedig úgy érzi, hogy még nem áll készen az önálló életre. Sokszor a költözés nem is személyes döntésen múlik: a fiatalok 12 százaléka azért nem jött el a szülőktől, mert gondoznia, ápolnia kell őket.
Milyen korán hagyják el a családi fészket?
Az EU-ban ebben is az északibb országok vezetnek: a svéd fiatalok átlagosan 18,5 évesen, míg a dánok és finnek 21,1 és 22 évesen költöznek el otthonról. De már 25 éves koruk előtt az észt (22,2), a német, a francia és a holland (23,7) illetve az Egyesült Királyságban élő fiatalok (24,7) is elhagyják a családi fészket.
Legtovább Horvátországban és Szlovákiában maradnak otthon a fiatalok: átlagosan 31,8 és 30,9 éves korukban költöznek el a szülőktől. A máltai viatalok 30,7 éves korukban, az olaszok 30,1 évesen, a bolgárok 29,6 évesen költöznek, míg a spanyolok és a görögök 29,5 és 29,3 évesen költöznek. Portugáliában a fiatal felnőttek 28,9 évesen repülnek ki a fészekből.
A férfiak tovább maradnak
Szinte az összes EU tagállamban a fiatal nők előbb költöznek el otthonról, mint a fiatal férfiak, ebben csak Svédország a kivétel, ahol a 18,5 évesen hagyják ott a szüleik házát a nők, és 18,4 évesen a férfiak. Viszont ez nem számottevő különbség.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A legnagyobb különbség Romániában van a két nem között: itt átlagosan a nők 25,6 évesen, míg a férfiak 30,5 évesen, majdnem 5 évvel később költöznek külön a szülőktől. Bulgáriában is elég nagy a különbség: 27,5 szemben a 31,7 éves életkorral a nők javára, de számottevő a különbség Horvátországban (30 kontra 33,6 év), Görögországban (28 kontra 30,6 év), Lengyelországban (26,3 kontra 28,8 év), Szlovákiában (29,7 kontra 32,1 év) és Litvániában is (24,5 kontra 26,9).
Magyarországon a 25 és 34 év közötti fiatalok 42,2 százaléka nem költözött még el otthonról a 2018-as adatok szerint. Ez az arány ingadozó, de közben egyre növekvő tendenciát mutat: tíz évvel ezelőtt még 38,4 százalék volt, majd 2013-ban 42,7 százalékra emelkedett. A fiatal magyar nők 25,8 évesen, míg a férfiak 28,3 évesen költöznek el otthonról, tehát a nemek közt nálunk is van egy 2,5 éves különbség.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Így védheted ki a legdurvább pénzügyi átveréseket: az OTP Bank szakértője válaszol
Bényi Mónikát, a Csaláskezelési osztály vezetőjét kérdeztük.
-
Felújítanál vagy vásárolnál a lakástakarékodból?
Mire költenéd a lakásszámládat?
-
Végre fellélegezhetnek a kisvállalkozók? Ez vár rájuk 2025-ben
Az OTP Bank elemzői mérsékelt javulást várnak.
-
Újjáépítik a világ egyik legismertebb műemlékét: 200 éves fákat használnak hozzá
Újjáépítik a világ egyik legismertebb műemlékét: 200 éves fákat használnak hozzá
-
Netes vásárlásokhoz is tökéletes választás a Mastercard Gold betéti kártya (x)
Akár online vennénk koncertjegyet karácsonyi meglepetésként, akár egy hagyományos boltban szereznénk be az ajándékokat, a Mastercard Gold betéti kártya mindkét esetben kéznél van.
-
Az ASUS újdonsága tökéletes üzleti partnered lesz (x)
A munkaerőpiac digitalizációjának gyors ütemében a mesterséges intelligencia megjelenése új korszakot nyitott.