Szabálysértési őrizetbe vett a rendőrség kedden egy 28 éves nyírtelki férfit, aki az eljárás adatai szerint tanyáján úgy lopta az áramot, hogy más villanyvezetékére akasztott kábelt. A 18 kilowattóra illegális vételezésével okozott kár 900(!) forint.
Nem csak a szegények lopnak...Mint arról korábban beszámoltunk, a szolgáltatók energiaellenőrzési csoportokat működtetnek, amelyek a lakossági/üzleti fogyasztók áramlopásaira spcializálódtak. Az áramkommandó tagjai meghatározott módszer szerint ellenőriznek.
Az E.ON-nál 300-nál is több ellenőr dolgozik az energiatolvajok megfékezéséért, akik éves szinten közel 14 milliárd forintos kárt okoznak. A felderítésben részt vesznek a fogyasztók is: "egyre nagyobb hangsúlyt kapnak a lakossági bejelentések az ellenőrzések során".
Minden fogyasztói rétegben előfordulnak ilyen visszaélések: a mélyszegénységben élők mellett a leggazdagabbak is lopják az energiát, például medencét fűtenek vele, vagy garázsfeljárójuk fűtését biztosítják illegális módszerekkel.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
- Átadták a Néprajzi Múzeum új épületét - a nap hírei
- Súlyos karambol Visontánál, gyermek halt meg
- Duda: tagjelölti státust kell neki adni Ukrajnának a júniusi EU-csúcson
- Felértékelődött a pénzzé tehető értéktárgy
- Most teszik csak igazán horrorrá a természetet a kullancsok
- Különleges évfordulót ünnepel Hollywood egyik sztárpárja
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


