Emelkedő közműtartozások: a lakosság után a vállalatok sem fizetnek

Pénzcentrum
2008. december 29. 08:15

A vidéki települések közműszolgáltatói is mind jobban érzékelik a vállalatok és a lakosság gyengülő pénzügyi helyzetét. A cégek kintlévőségei mára nemcsak a lakossági, hanem a vállalati üzletágban is tetemesek - írja a Napi Gazdaság.

A Pécsi Vízmű Zrt. által nyilvántartott lejárt határidejű követelések aránya lassan, de határozottan növekszik. Az elmúlt évi 2,98 %-os aránnyal szemben idén már elérte a 3,34 %-ot, tíz adósból hét lakossági, három vállalati ügyfél.

A kintlévőségek kezelésére több elemből álló programot dolgoztak ki a szolgáltató szakemberei. A hátralékosoknak felkínálják a részletfizetés lehetőségét, valamint az önkormányzattal és a helyi családsegítővel karöltve adósságkezelő csomagot kínálnak.

Létrehoztak egy szociális alapon működő díjtámogatási rendszert, melynek keretében 50 millió forintos alapot különítettek el a rászorultak támogatására. A hátralék jóváírás maximális mértéke 50 %.

NAPTÁR
Tovább
2026. június 24. szerda
Iván
26. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. június 24. 20:28