Nagyot buknának a gyermektelenek az új nyugdíjrendszeren
Az új nyugdíjrendszerben büntetné a gyermekteleneket és magas nyugdíjjal jutalmazná a legalább három gyereket vállalókat a kormány. A hasonló végzettségű és munkát vállaló emberek ellátása között kétszeres is lehet a különbség. Az új rendszer bevezetése a most 45 évesnél fiatalabbakat érintheti - írja a Népszava.
A népesedéspolitika eszközeként akarja használni a nyugdíjrendszert a kormány. Felmerült ugyanis a pontozáson alapuló nyugdíjrendszer bevezetésének lehetősége.
Ennek lényege, hogy "egyértelműen meghatározható, mennyit fizettem az előző generáció nyugdíjának biztosítására, és mennyi nyugdíjra számíthatok majd magam, figyelembe véve a gyermekvállalást és nevelést, annak pénzbeli és időbeli ráfordításait. Más szóval, a rendszer figyelemmel van arra, hogy állítottam-e a helyembe olyan utódot, aki számomra fizeti majd a járulékot."
Brutális vagyonon ül a 100 leggazdagabb magyar: ennyi pénze van Mészáros Lőrincnek, Csányi Sándornak
Egy év alatt 14 százalékkal, 12 579 milliárd forintra nőtt a száz leggazdagabb magyar vagyona







