Szeptembertől változnak a járművezető-tanfolyamok, vizsgák szabályai, az oktatóknak évente továbbképzésre kell menniük. Jelenleg átlagosan 160 ezer forintba kerül a jogosítvány megszerzése, elképzelhető, hogy a változások hatására ez drágulni fog.
A Kossuth Rádió Napközben c. műsorának nyilatkozó szakértők szerint mára elavult a gépjárművezető-képzés rendszere, a tanulók kevés gyakorlati órát kapnak, a tanfolyamok nem készítik fel őket a valódi forgalmi helyzetekre. A kormány ezért szeptembertől változtatna a járművezető tanfolyamok, vizsgák szabályain, az oktatóknak pedig évente szakmai vizsgát kellene tenniük.
Az oktatók azt mondják, nem a folyamatos, kötelező, egyébként pedig már eddig is létező továbbképzésekkel van gond, hanem azzal, hogy az érintettek kimaradtak a döntésekből. A szakma egyébként mára nagyon felhígult, hiszen volt idő, amikor - kis túlzással - szinte bárki lehetett oktató. A telítődés miatt öt éve ugyan moratóriumot hirdettek az oktatóképzésben, de a tanárok nagy része már a nyugdíj közelében van, így előbb-utóbb szükség lesz újakra is.
Kopacsek Katalin, a Magyar Autósiskolák Szövetsége etikai bizottságának tagja is úgy látja, nagyon kevés a ma törvényileg előírt 30 óra vezetési gyakorlat, legalább 45-50 órára lenne szükség ahhoz, hogy valaki biztonsággal mehessen ki a forgalomba. Egyetértett ezzel Székely Gyula vezetéstechnikai tréner is, aki szerint egyre több vezető érzi maga is úgy, hogy nagyobb biztonságra lenne szüksége a volán mögött, így aztán egyre többen is keresik meg továbbképzésért a tanpályákat.
A szakértők felhívták a figyelmet arra is, hogy óriási a különbség az autósiskolák között is, és a választásnál nem feltétlenül ár a legfontosabb szempont, megéri alaposan utánanézni az iskolák eredményeinek is. Hozzátették azt is, hogy az alacsonyabb ár gyakran azt jelenti, hogy bizonyos gyakorlatfajták (éjszakai, országúti vezetés) akár ki is maradhatnak a képzésből, ami valós forgalmi helyzetben akár tragédiát is okozhat.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 15 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 6 százalékos THM-el, és havi 106 085 forintos törlesztővel fel lehet venni a Raiffeisen Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,42% a THM; a K&H Banknál 6,43%; az Erste Banknál 6,67%, a MagNet Banknál pedig 6,8%; míg az UniCredit Banknál 6,9%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni a Sopron Bank, a Takarékbank, és természetesen a többi magyar hitelintézet konstrukcióját is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A pandémia alatt megugrott a szobanövények, és kertészeti eszközök iránti kereslet, 2020-ban a szobanövények tekintetében 8%-os emelkedést észleltek a piaci szereplők.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
-
Szakképzett és megbízható mester csak néhány kattintásnyira Öntől! (x)
Otthonfelújítást tervez? Felejtse el a stresszt! Küldjön keresletet és válasszon a több mint 5.000 különböző építőipari vállalkozó közül.
- Két új alapot hoz létre a kormány – a nap hírei
- Nem gyűlt össze elég bizonyíték Luc Besson ellen
- Kijev cáfolja, hogy az ukrán hadsereg visszavonulna a Donyec-medencében
- Megvan az új szlovén kormányfő
- Rengeteg dolguk akadt a tűzoltóknak a vihar miatt
- Hoki-vb: fordulat állhat be a magyar-szlovén pályázat ügyében
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


