4 °C Budapest

Háborognak az APEH-ellenőrök: jutalmukat féltik

2009. június 11. 09:17

A kormány tárgyalóasztalhoz ült az adóhivatal és a vámhatóság szakszervezeteivel, amelyek sérelmezik, hogy a hatóságok munkatársainak a pénzügyi tárca csökkenteni akarja a jövedelmét.

Valamiféle jutalmat mindenképpen kapnak az idén az adóhivatal, valamint a Vám- és Pénzügyőrség munkatársai. A Magyar Nemzet információi szerint ezt ígérte a pénzügyi tárca államtitkára a hatóságok szakszervezeti vezetőinek.

A tanácskozást azért hívta össze a két szakszervezet, mert az a hír járta: a kormány el akarja venni jutalmukat. Az APEH-osok ennek megakadályozása érdekében a sztrájktól sem riadnak vissza, a VP-dolgozók is a legkeményebb fellépést helyezték kilátásba.

A tegnapi megbeszélésen a kabinet képviselője rögzítette, hogy a teljesítményösztönző prémiumra a jövőben is számíthatnak a szervezetek alkalmazottai, ám a mostani rendszeren módosítani szeretnének.

Jelenleg a költségvetési törvény határozza meg, mennyit kell az adott évben beszedniük az érintett hatóságoknak, valamint hogy az elvárt bevétel produkálása esetén összesen milyen mértékű pluszpénz illeti meg az APEH és a VP munkatársait. Az idén az adóhivatal jutalomkerete 17,7 milliárd forint, míg a vámhatóságé körülbelül hatmilliárd.

HR BLOGGER
legacykft  |  2025.12.11 11:42
Egyre többször érzem azt, hogy nőként vezetni ma nem csak szerep, hanem felelősség és küldetés is. B...
hrdoktor  |  2025.12.10 11:10
A leggyakoribb fertőző betegségek egyike az influenza, amellyel kapcsolatban számos tévhit kering a...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
laskainelli  |  2025.11.13 08:15
Sokan élik meg azt a frusztráló érzést, hogy a párkapcsolatuk mintha egyhelyben toporogna. Nincs nag...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 12. péntek
Gabriella
50. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. december 11. 21:17