Az utóbbi hét évben teremtett 1,3 millió új munkahely legtöbbjét külföldiek töltötték be az Egyesült Királyságban. Csaknem félmillióan Kelet-Közép Európából érkeztek, de jelentős volt azok aránya is, akik frissen szereztek brit állampolgárságot maguknak.
A kormányzat adatai szerint a 2001 és 2008 között keletkezett 1,342 millió új munkahelyből 439 ezret töltöttek be a Kelet-Közép Európából érkezett dolgozók, míg 618 ezren auz EU-n kívülről érkeztek. Mintegy 315 ezer állást töltenek be időközben "britté lett" külföldi munkavállalók.
Míg a 2001 óta teremtett 1,3 millió új munkahely elsöprő többségét külföldiekkel töltötték fel Nagy-Britanniában, addig a szigetországban születettek közül 62 ezerrel kevesebb talál magának munkát, mint 7 évvel ezelőtt. Gordon Brown szavai ezzel hivatalosan is érvényüket vesztették, melyek szerint a brit munkahelyek a brit munkásokéi kell, hogy legyenek.
2004 óta az Európai Unió frissen csatlakozott tagállamaiból érkezők szabadon vállalhatnak munkát Nagy-Britanniában. Kivételt jelentenek a később csatlakozott Románia és Bulgária lakosai, akiknek munkavállalási engedélyt kell kiváltaniuk és csak bizonyos szektorokban foglalkoztathatják őket. A szigetország kormánya csütörtökön hirdeti ki, eltörli-e a két országot sújtó korlátozást, vagy további három évig még életben tartja azt.
Drámaian nyílik a bérolló Magyarországon: súlyos, mennyi pénzért robotolnak a legszegényebb dolgozók
Miközben Budapesten közel 600 ezer forint az átlagos nettó fizetés, több megyében alig haladja meg a 360 ezret, és egyes ágazatokban még a 200 ezret...
-
Nem az AI veszi el a munkánkat (x)
Viszont az fogja eldönteni, ki marad talpon
-
Három és fél évtized fejlődés: így lett megkerülhetetlen szereplő a SPAR (x)
Idén 35 éves a SPAR Magyarország - három és fél évtized alatt a vállalat az ország egyik legnagyobb élelmiszer-kereskedelmi szereplőjévé vált.
-
Itt akadnak el a kisvállalkozások – mi segíthet a továbblépésben? (x)
Sok vállalkozás nem az indulásnál, hanem a növekedés során akad el. A Visa She’s Next program mentorai mondják el, mi áll a háttérben és mi hozhat fordulatot.
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








