Január elsejével Albánia is csatlakozott az egy kulcsos adórendszert alkalmazó országokhoz. Ezzel a 20 százalékos vállalati nyereségadó, a különböző személyi jövedelemadó sávok, és a társadalombiztosítási járulékok is a 10 százalékos adókulcsba lettek beolvasztva - írja a Napi Gazdaság.
A bevételcsökkenés helyett viszont az albán kormány a növekedésre számít. Az országot 1997 óta figyeli a Nemzetközi Valutaalap, ugyanis jellemző volt eddig az adóelkerülés, és a piramisjátékok tömege.
A 10 százalékos kulcstól a kormány azt reméli, hogy a befektetők új piacként fedezik fel Albániát, és megindul a tőkebeáramlás az országba. Emellett valószínűleg megszűnik a jövedelmek manipulálása is, ugyanis sávok hiányában az alacsonyabb szintre kerülés már nem lesz lehetséges út az adó egy részének elkerülésére.
A fiskális reformok már eddig is pozitív hatással voltak az állami bevételekre, tavaly 750 millió euroval (190,5 milliárd forint) emelkedett a beszedett adók összege csak amiatt, mert szigorítottak a behajtási módszereken...
Elképesztő különbségek: egyes országokban napokat, máshol heteket kell dolgozni ugyanazért a pénzért
A világon hatalmas különbségek vannak a keresetekben: van, ahol gyorsan összejön 1000 dollár, máshol hetekbe telhet.
Rendkívüli bejelentést tett Kátai-Németh Vilmos: 2 hét extra szabadságot kap rengeteg magyar dolgozó
A kormány három hétre növeli az apaszabadság időtartamát, amelyet egyúttal összehangol a csecsemőgondozási díjjal (CSED) és a szülői szabadsággal is.







