-3 °C Budapest

Újra ellenőrzi az APEH a minimumot

Pénzcentrum
2007. június 25. 09:00

Bár alkotmány ellenesnek ítélte a taláros testület az elvárt adót, még sem mond le róla a kormány. Módosították az ide vonatkozó szabályokat és mintegy 15-20 milliárd forint bevételt várnak ebben az évben az elvárt adóból. Tehát akik visszakapták az év elején befizetett adót, most ismét beszolgáltathatják azt a közös kasszába - írja a Világgazdaság.

A módosított rendelkezés szerint, ha az adózóz adózás előtti eredménye nem éri el a törvény által meghatározott nyereségminimumot, akkor két lehetőség közül választhat. Vagy benyújt egy bevallást kiegészítő nyilatkozatot, vagy pedig befizeti a minimum adót. Azonban a törvény számos esetben eltekint a bevallás benyújtásától. De az ellenőrzéstől már kevésbé.

Az adóhatóság kockázatelemző programok segítségével, a bevallást benyújtását követő 30 napon belül lefolytatja a kiválasztási eljárást. Majd azt egy éven belül le is olytatja.

HR BLOGGER
legacykft  |  2025.12.22 13:31
Napok óta készülsz. Fejben már sokszor lefutott, hogy idén tényleg más lesz. Nyugodtabb. Békésebb. F...
laskainelli  |  2025.12.13 12:55
Sokan gondolják úgy, hogy egy kapcsolatnak magától kellene működnie. Ha igazán szeretjük egymást, ak...
hrdoktor  |  2025.12.10 11:10
A leggyakoribb fertőző betegségek egyike az influenza, amellyel kapcsolatban számos tévhit kering a...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
NAPTÁR
Tovább
2026. január 5. hétfő
Simon
2. hét
EZT OLVASTAD MÁR?