Áprilisban az egyhavi átlagos fogyasztói áremelkedés 0.3% volt, 2003. áprilishoz viszonyítva pedig 6.9%-kal növekedtek az árak - közölte a KSH. Idén az első négy hónapban átlagosan 6.8%-kal voltak magasabbak az árak, mint az előző év azonos időszakában. 2004. áprilisban az "alapdrágulás" (maginfláció) 2003. áprilishoz viszonyítva 6.1% volt. 2004. első négy hónapjában a 4.2%-os fogyasztói áremelkedés 45 százalékát az áfa és jövedéki adóváltozások okozták.
A piaci elemzők várakozásaiból számított konszenzus 7.1% volt, aminél a tényadat 0.2%ponttal kisebb.

1 hónap alatt - 2004. márciushoz viszonyítva - az élelmiszerek árai átlagosan 0.1%-kal csökkentek. Az idényáras élelmiszerek nélkül számítva az élelmiszerek árai szintén 0.1%-kal mérséklődtek.
A ruházkodási termékek árai az átlagosnál nagyobb mértékben (3.9%) emelkedtek az új kollekciók megjelenésének hatására. A szeszes italok, dohányáruk és a szolgáltatások szintén átlag feletti mértékben drágultak (2.2%). A dohányáruknál fokozatosan megjelennek a januári jövedékiadó-emelést tükröző magasabb árak, így a cigaretták áprilisban átlagosan 7.2%-kal kerültek többe, mint egy hónappal azelőtt. A szolgáltatások szintén átlag felett, 0.7%-kal drágultak. A postai díjtételek (a március 16-i drágulás áthúzódó hatásaként) 9.8%-kal, az üdülési szolgáltatások árai 3.2%-kal nőttek. Mivel az M5-ös autópálya március közepétől került be a matricás rendszerbe, ennek az áprilisra is áthúzódó hatása miatt a gépkocsi-kölcsönzés, -parkolás csoportnál, melybe az autópálya használati díj is tartozik, 7.7%-os árcsökkenés következett be. Az egyéb cikkek, üzemanyagoknál 1.8%-os átlagos árcsökkenés történt, meghatározóan a gyógyszer, gyógyáru árának 12.1%-os mérséklődése hatására. A járműüzemanyagok ára 0.8%-kal emelkedtek.
2004. áprilisban a magyar harmonizált fogyasztóiár-index az előző hónaphoz 0.3%, előző év áprilishoz viszonyítva pedig 7.0 % volt.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Piaci elemzők május-júniusra várják a fogyasztói árindex "tetőzését" 7.5% körüli értékkel. A korábbi várakozások még 8% közeli értékekről szóltak, ugyanakkor a mostani - a prognózisoknál ismét jobb - adatok tükrében a csúcs a 7.5%-tól is elmaradhat. Az év végére az árindex 5% közelébe mérséklődhet, a 2005-ös 4%-os célkitűzés reálisnak tűnik. Innen 0.5%pont körüli (azt kissé meghaladó) éves dezinflációval 2007-2008-ra érhetőek el a maastrichti feltételek.
-
Húsz évre bebiztosították magukat: így juthat fix áron zöldáramhoz ez az ipari óriásvállalat
Tóth Zoltánt, az E.ON EIS (Energy Infrastructure Solutions) megoldásértékesítési osztályvezetőjét kérdeztük.
-
Karácsonyi bevásárlás: miért éri meg a Lidl mellett dönteni az ünnepek előtt?
Az ünnepi készülődés mindenkitől sok energiát és alapos tervezést igényel, ezért a Lidl célja, hogy az idei karácsonyi bevásárlást a vásárlók egyszerűen és egy helyen intézhessék.
-
Közeledik a síszezon, féláron is elérhető a Gránit Bank Platinum kártya: 50 milliós, síelésre is érvényes utasbiztosítás jár hozzá
Európa sípályáin nagyjából minden tizedik síelő szenved kisebb-nagyobb balesetet egy-egy szezonban.
-
Ez a cég ott lát lehetőséget, ahonnan más menekül: bevásárolták magukat egy borsodi zsákfalu baromfifeldolgozójába
A Pi-Pi Kft. a Demján Sándor Tőkeprogram segítségével korszerűsíti az üzemet.
-
Elektromos 4x4 városban, országúton, terepen: hol jön ki az előnye?
Mit is nyújt a négykerék-hajtás a mindennapokban az autósok számára?
-
Gesztenye-feldolgozó, pizzéria, repülőgyár, fémipari vállalat - négy cég, négy iparág és azonos kihívások (x)
Az E.ON sikeres hazai kkv-kal közös együttműködésben mutatja be, hogyan tud segíteni egy energiaszolgáltató a cégek versenyképességében.








