Ömlik a pénz az amerikai részvényalapokba - mi a helyzet hazánkban?

Pénzcentrum
2004. április 14. 13:01

3 éves csökkentést követően a tavalyi évben ismét növekedett a részvényalapok nettó eszközértéke az Egyesült Államokban, s a tendencia folytatódott 2004 elején is. Az idei év első 2 hónapjában jelentősnek mondható, 70 mrd dollárnyi tőke áramlott az USA részvényalapjaiba.



Az alábbi grafikonon kitűnően látszik a részvényalapok dominanciája az amerikai befektetési alapok között. Szintén figyelemre méltó, hogy a 2002-es mélypontot követően tavaly ismét jelentős növekedést produkált a részvényalapok összesített nettó eszközértéke, s az idei esztendő elején folytatódik a pozitív tendencia.



A részvényalapok nettó eszközértékének az alakulása - nem meglepő módon - erőteljesen korrelál az S&P 500 index-el, a 2000-től 2002-ig tartó zuhanás nyilvánvalóan rányomta a bélyegét a befalapok teljesítményére is.

Meglepő azonban, hogy az éves számokat tekintve kizárólag 2002-ben történt pénzkivonás a részvényalapokból az USA-ban - ezt szemlélteti az alábbi grafikon. Ugyanakkor idén januárban és februárban igen jelentős mértékű pénz áramlott részvényalapokba: a 70 mrd dolláros érték a tavalyi éves összegnek a felét adja.



HR BLOGGER
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
legacykft  |  2026.04.08 14:55
Egyre több olyan szakemberrel találkozunk, akik csoportokkal dolgoznak, legyen szó önismereti folyam...
hrdoktor  |  2026.03.24 15:00
A menopauza beköszönte sokféle testi panasszal járhat, ezek közül az egyik leggyakoribb az alvás min...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. május 7. csütörtök
Gizella
19. hét
Május 7.
Jelszó világnap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. május 6. 21:31
Segíts formálni a Pénzcentrum jövőjét!
Mondd el, mit gondolsz: töltsd ki a kérdőívet!
Kihagyom