21 °C Budapest

Áfacsökkentés: visszamenőlegesen is benyújthatunk számlákat

2016. január 2. 14:51

Visszamenőlegesen is benyújthatunk számlákat a lakásépítés esetén, a 27 százalékos áfát (5 millió forintig) folyamatban lévő intézkedésnél visszaigényelhetjük. Az otthonteremtési program részleteit tudtuk meg az EMMI szombati sajtótájékoztatóján.

10 ezernél többen is igényelték a CSOK támogatást

 - mondta Novák Katalin, az Emberi Erőforrás minisztériumának államtitkára. A Családok Otthonteremtési Kedvezménye (CSOK) esetében az új szabályok szerint jelentősen kibővül a támogatás, három gyermek esetén 10 millió forinthoz is juthatunk, ráadásul 10 millió forintos, 3 százalékos fixált kamatozású, állami támogatott hitelt is kaphatunk.

A 10 millió forintos támogatott hitel feltételei megegyeznek a CSOK feltételeivel

- mondta Hornung Ágnes, a Nemzetgazdasági minisztérium pénzügyekért felelős államtitkára. Az otthonteremtés része az áfa csökkentése is házépítés, illetve új lakás vásárlásakor.

Lényeges, hogy a már folyamatban lévő építkezéseknél is igénybe vehető a visszatérítés, a számlák ebben az esetben bármeddig visszanyúlhatnak. Ehhez viszont a költségek legalább 70 százalékáról számlát kell benyújtani.

Mi az új lakás?

Új lakásnak a 2008 júliusa után kiadott építési engedélyű, két éven belüli használatba vételi engedélyű lakások számítanak.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Emelet ráépítésnél, illetve tetőtér beépítésnél új lakóegységnek kell létrejönnie

- mondta a Pénzcentrum kérdésére Hornung Ágnes.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Kasza Elliott-tal  |  2026. június 14. 06:00
Június elsején kijött Justin Law listája az osztalékfizető részvényekről, sorba is rendeztem őket gy...
Összkép  |  2026. június 13. 22:07
Nemzetbiztonsági törekvések és technológiai érdekek. Ez a két erő formálja, rendezi blokkokba a vilá...
KonyhaKontrolling  |  2026. június 13. 11:11
Két hete arról írtam, hogy bizonyos dolgok sokkal erősebben járulnak hozzá a boldogsághoz, mint a pé...
Bankmonitor  |  2026. június 13. 10:57
Hány adósnak emelkedhet októbertől a hitelkamata? Mennyivel növekedhetnek a törlesztőrészletek? Mily...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. június 15. hétfő
Jolán, Vid
25. hét
EZT OLVASTAD MÁR?