Ki ne szerette volna már átlépni a korlátait és többet költeni mint amennyi a bankszámláján található. A bankok erre is találtak ki megoldást, a neve: hitelkártya. Amennyiben kihasználjuk ezt a lehetőséget és ügyesen "forgatjuk" a plasztik-lapocskát még az is előfordulhat, hogy kamatmentesen költhetjük a bank pénzét.
Amikor a mindennapi életben tartós fogyasztási cikkek megvásárlásához vagy szolgáltatások igénybevételéhez hitelre van szükségünk, fogyasztási kölcsönt veszünk igénybe. Drágák, viszont mégis kelendőek ezek a fajta hiteltermékek, kiváltképpen azok, amelyeknél a bank eltekint a fedezettől.
Mi az?
A fogyasztási hitelek igénybe vételének egyik formája lehet a hitelkártya. A hitelkártya annyiban különbözik a betéti kártyáktól, hogy a bank hitelbírálat alapján egy hitelkeretet hagy jóvá, ami néhány tízezer forinttól akár több millió forintig is terjedhet, s ezt használhatja fel az ügyfél vásárlásra és készpénzfelvételre (a vásárlás ingyenes, de a készpénzfelvételért díjat kell fizetni). Ezen kártyák nagy előnye, hogy a bankok egy bizonyos ideig - akár 51 napig - ingyen hitelezik a kártyabirtokost, ugyanis az elköltött összeget nem kell azonnal visszafizetni, s a bankok által előre meghatározott napig kamatot sem kell fizetni. A törlesztés történhet egy összegben és részletekben is. A kártya futamideje 1-3 év, az éves kártyadíj pedig 4.000-15.000 Ft között árazódik.
Mennyibe kerül?
A rugalmasságnak viszont ára van. A hitel teljes hiteldíj mutatója (THM) amely a kamat mellett tartalmazza a járulékos költségeket is (kezelési költség, folyósítási jutalék, egyéb díjak, stb.), az alábbi módon alakul jelenleg a hazai piacon.

Mielőtt belevágsz, jó, ha tudod!
A kedvező, kamatmentes lehetőség csupán áruvásárlás esetén áll fenn, a készpénzfelvételre mindenképpen a meghirdetett kamatot kell fizetni. A hitelkártyák lényege, hogy az elköltött összeget nem kell azonnal megfizetni, s a bankok által előre meghatározott periódusig - általában a költést követő hónap 15-20. napjáig - a vásárlásra felhasznált összeg után kamatot sem kell fizetni, amennyiben a teljes összeg visszafizetjük. Ha azonban valaki valamilyen oknál fogva nem fizeti vissza teljes tartozását, a bankok a felhasznált hitelkeretre a szerződésben előre jelzett, igen magas költséget számolnak fel, amelynek nagysága közel azonos az áruvásárlási kölcsön kamatával. A törlesztés történhet egy összegben és részletekben is. A 6-7 hetes kamatmentes periódus végén azonban a felhasznált keret meghatározott hányadát, hitelkártyák esetén általában 5-10 százalékát, terheléses kártyák esetén pedig az egész összeget mindenképp vissza kell fizetni a hitelintézetnek.

Kíméletlenül bírságolt az MNB: ez a cég engedély nélkül közvetített hitelt, vállalt adósságrendezést
Hetvenmilliós bírságot szabtak ki a jogosulatlan alkusz és jelzáloghitel közvetítő Bankmentor Kft.-re.
Az alig egy hónapja indult első hazai közösségi piactéren már meg is vannak az első sikeres projektek.
A pénzügyi szakértők most elmondták, milyen tippekkel spórolhatunk.
A magyar piacon is megjelennek az enyhén alkoholos, gyümölcsös italok, egy felmérésből pedig kiderült, hogy a fiatalok különösen nyitottak ezekre az alkoholos frissítőkre.
Sokan gondolják, hogy teljesen tudatosan szervezik a pénzügyeiket, és nem értik, hogy hova folyik a pénzük a hónap végére.
-
Erre figyeljünk, ha idén a lakásfelújítás lesz a nyaralásunk
Ma már nem csak az otthonunk, gyakran a munkahelyünk is a lakás.
-
Ez a KKV-k nagy lehetősége: íme 3 érv, hogy kipróbáld a közösségi finanszírozást (x)
Ha érdekel a közösségi finanszírozás, akkor nagy valószínűség szerint ennek fő oka a tőke nem tradícionális módon történő előteremtésének lehetősége.
- Húsz lakó kért elhelyezést a házomlás után
- A Ryanair-főnök most egy "különleges idiótáról" beszélt
- Orbán Viktor feladatot adott a belügyminiszternek
- Kiderült, mi épül a Jókai utca azon házában, ahol leomlott a tetőtér
- Szijjártó Péter: Magyarország ellenzi a hagyományos motorú autók kivezetésének határidejét
- Az olaszok várnak a Märcz-csapatra a negyeddöntőben
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


