Az amerikai elnök szerdán a Truth Social platformján számolt be a fejleményekről.
Rettegünk attól, ki lát majd el minket: magyar férfi vallott a New York-i koronavírus-járványról
New York-ban körülbelül 1 hónapja robbant be igazán a koronavírus-járvány, ami mára odáig fajult, hogy itt van a legtöbb beteg a világon, és naponta több százan halnak bele a koronavírus-fertőzésbe. A város utcái teljesen elnéptelenedtek, a legforgalmasabb helyek teljesen kiürültek, rengeteg étterem teljesen bezárta kapuit, az élelmiszerekből nincs hiány, de sok kereskedő korlátozza az egyszerre megvásárolható áruk mennyiséget. Az egészségügyi rendszer pedig annyira leterhelt, hogy az emberek voltaképpen attól rettegnek, hogy ha valami bajuk lesz, nem lesz aki majd elássa őket. A Pénzcentrum egy New Yorkban élő projektmenedzserrel beszélgetett a tengerentúli helyzetről.
New Yorkban jelen állás szerint május közepéig meghosszabbították a koronavírus-járvány miatt elrendelt kijárási korlátozást, illetve április 17-től az utcára csak úgy léphetnek ki az emberek, hogy valamilyen ruhadarabbal, maszkkal eltakarják az arcukat. Mindez nem is csoda, hiszen New York jelenleg a koronavírus-járvány legnagyobb gócpontja, több tízezer a bizonyítottan fertőzött egyén, és naponta százak halnak meg a koronavírus fertőzés miatt.
A kialakult helyzetről G.-vel, a 3 éve New Yorkban élő, magyar projektmenedzserrel beszélgettünk. Ő miként éli meg a mindennapokat, mit lát maga körül, mennyire fegyelmezettek az emberek, illetve hogy mennyire alakította át a New York-iak életét a koronavírus.
Hirtelen mindenhonnan eltűntek az emberek
- mondta el Pénzcentrumnak a Manhattanben élő magyar férfi. "Ezután körülbelül egy héttel bezárták az éttermeket, és minden olyan boltot, ami nem élelmiszerbolt vagy patika volt" - mesélt G., aki azt is elmondta, hogy bár sok étterem átállt a házhozszállításra, az ő környékén működő vendéglátóhelyek nagyjából 70 százaléka erről is lemondott, és teljesen lehúzta a rolót.
- mesélte a férfi, akinek az elmondása szerint a város teljesen megállt, se autók, se gyalogos nem igen közlekednek. "Persze mindig van egy-két ember, aki maszk nélkül mászkálgat ide-oda, de ők nagyon kevesen vannak" - magyarázta a magyar projektmenedzser, aki kiemelte azt is, hogy bár az emberek többnyire fegyelmezettek, amikor igazán jó idő van kint, akkor azért jóval többen grasszálnak kinn az utcákon, tereken.

Mások az étkezési szokásaink
- mesélte G., aki azt is elmondta, hogy nagy boltokba már egyáltalán nem járnak, csak a sarki kisboltba szoktak menni vásárolni, ahol bár mindig van áru, az alapvető élelmiszerekből egyszerre csak egy csomaggal lehet vásárolni. De olyan még sose volt, hogy bármelyik termékből ne lett volna. A férfi elmondása szerint az is nagy változás, hogy sok kisbolt már nem tart éjjel-nappal nyitva, rövidültek a nyitvatartások, de ez véleménye szerint egyáltalán nem nehezítette meg a bevásárlásokat.
Nyomasztó a hangulat
A New Yorkban dolgozó magyar férfi elmondása szerint a legszembetűnőbb az egész helyzetben, hogy a mindig nyüzsgő város leállt, sehol nincs senki. "Ez elég nyomasztó" - mondta a férfi, aki szerint egyébként a rendőri jelenlét az utcákon nem lett nagyobb az átlagostól, csak így hogy sokkal kevesebben járkálnak az utcákon, sokkal szembetűnőbb.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
- számolt be az aktuális helyzetről a magyar férfi. "Én egyébként napi szinten kapcsolatba vagyok a kollégáimmal, és azért már lehet érezni, hogy mindenkinek kicsit borúsabb a hangulata. A cégvezetés amúgy hetente tárgyalja újra, hogy mikor folytatódhat a munka az eddig megszokottak szerint. Ez először valamikorra májusra volt kitűzve, de most már inkább júniusról beszélnek" - mesélte G.

Félnek az emberek
- mesélte lapunknak a magyar projektmenedzser. A férfi azt is elmondta, hogy egészségügyi védőfelszerelést gyakorlatilag lehetetlen szerezni magánemberként, mindenki ismerőse, aki valahogy tudott, az valamilyen ismerősén keresztül jutott hozzá. "A hatóság egyébként kéri is az állampolgárokat, hogy egészségügyi maszkokat ne hordjanak, inkább valamilyen ruhadarabbal takarják el az orrukat, szájukat" - mondta el G.
A magyar férfi arról is tájékoztatta lapunkat, hogy a lakosság körében széles a konszenzus arról, hogy a New York állam kormányzója jól kezeli a helyzetet, és amit csak tud, azt megteszi a járvány ellen. Ezzel szemben a helyiek már koránt sem viseltetnek hasonlóképp a szövetségi kormányzattal szemben, mondván azok sokáig elbagatellizálták a koronavírus veszélyességét.
(Címlapkép és cikkben megjelenő fotók: MTI/EPA/Justin Lane, Peter Foley)
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


