Gablini Gábor, a Gépjármű-márkakereskedők Országos Szövetségének elnöke szerint tízmilliárd forintos nagyságrendű veszteség éri a költségvetést a használtautó-behozatalnál, és a százmilliárdot is elérheti a számla nélküli "sufniműhelyek" okozta kár - írta a Magyar Hírlap.
A lap keddi számában nyilatkozó szakember kifejtette: egyes importőrök a használt autók után halasztott fizetést kérnek az áfára, majd negyed év múlva bedöntik a céget, az adóhatóság meg futhat a pénze után. A költségvetés ezzel évente tízmilliárdokat bukik. A szövetség ezért szorgalmazza - de eddig nem tudta elérni -, hogy a regisztrációs adóval egy időben az áfát is meg kelljen fizetni a behozott használt autók után.
Felhívta a figyelmet arra is, hogy további százmilliárdos veszteséget okoz a büdzsének, hogy nem sikerül felszámolni a számla nélkül dolgozó "sufniműhelyeket".
"Azt kértük és kérjük a kormánytól, találjuk meg a módját, miként terelhetjük az illegális szférából a legálisba ezeket az embereket. Ez a kormány három év alatt többet tett ugyan a helyzet rendezése érdekében, mint az elődei összesen, de van még bőven feladat" - mondta.
Arra a kérdésre, hogy nem jó-e, hogy a kormány lehetővé tette, hogy a céges autók javítási költségében lévő áfa fele visszaigényelhető legyen, azt válaszolta: lehetne az, de nem sikerült. A Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál vita folyik, hogy ezt miként kell értelmezni. Az ötvenszázalékos leírás amúgy érdemben csak akkor hoz több bevételt az államnak, ha ezzel egyidejűleg rábírná a cégeket és a magánügyfeleket, hogy ne számla nélkül javíttassanak. "Van erre is javaslatunk, de eddig ezzel nem foglalkoztak" - tette hozzá.

Brutál bírságok a Ryaniarnél: erre figyelj, ha nem akarsz 300 ezer forintot fizetni felszállás előtt
Egy londoni utas nemrég arról számolt be, hogy többé nem utazik a Ryanairrel, miután 75 eurós (kb. 29 000 forint) büntetést kellett fizetnie bőröndje miatt.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Még idén elérheti a százmilliárdos álomhatárt ez a magyar étrend-kiegészítő gyártó
Lévai Bálintot, a BioTechUSA vezérigazgatóját és társtulajdonosát kérdeztük.
-
Megtérülhet egy csúcskategóriás robotporszívó? A Dreame X50 Ultra Complete válasza meglepő! (x)
Elsőre két dologgal érdemes tisztában lennünk! Az első kérdés, hogy Ön olyan átlagos háztartások közé tartozik-e, amelyek évente több száz órát töltenek takarítással? A második kérdés, hogy mennyit ér Önnek a szabadidő?
-
Minőség és hagyomány a Gyulahúsnál a kiváló termékekért (x)
A Gyulahús Kft. Gyulai Pokol szalámija kiérdemelte a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyet, bizonyítva a tradicionális gyártás kiválóságát.
-
Állampapír? Globális piacok? TBSZ? - A szakértő válaszol (x)
A Lightyear befektetési platform március 5-én webináriumot szervezett az állampapírokról és a tartós befektetési számla (TBSZ) előnyeinek kihasználásáról.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


