Minél kisebb egy lakás, jellemzően annál magasabb négyzetméteráron kel el a magyarországi ingatlanpiacon.
Két ház is üresen, gondozatlanul áll az ócsai lakóparkban, ahová a tartozásaik miatt ellehetetlenült családok költözhettek - írja a Bors. Többen a távozáson gondolkodnak.
Az állami pénzből felhúzott, nyolcvan könnyűszerkezetes egyenházban havi 16-21 ezer forintért élhetnek azok a családok, amelyek bedőlt hiteleik miatt lakóingatlanuk feladására kényszerültek. A többség mégsem szeret itt élni, legalábbis a helyiek elmondása szerint. Két ház üresen áll, udvarukon térdig ér a gaz - többen pedig fontolgatják a költözést.
Az egyik asszony a lapnak arról beszélt: neki nagy segítség, hogy itt élhet, de ha tehetné, elmenne. Csak napi két buszjárat van Ócsára, így akinek nincs autója, nehezen tud munkába járni, ügyeket intézni.
A névtelenséget kérő nő úgy tudja, sokan hónapok óta nem fizetik a bérleti díjat, mert nem jönnek ki a pénzükből. Áramot csak adott mennyiségre, kártyára vásárolhatnak. A lakópark épületeiben egyébként nincs gáz, mindenhol fával fűtenek.
2026-ban is működik a legális hiteltrükk: 0 önerővel is lakáshoz lehet jutni, de borzasztó veszélyes
A magas lakásárak miatt sok vásárlónak az önerő előteremtése jelenti a legnagyobb akadályt. Erre kínálhat megoldást a pótfedezet bevonása, amellyel akár a teljes vételár is...







