Csökkent a forgalomban lévő készpénzállomány előző évhez képest az Magyar Nemzeti Bank (MNB) első negyedéves jelentése alapján. A hamisítások száma visszaszorult, de messzemenő következtetéseket nem vonhatunk le belőle, az elmúlt időszakban elég hektikusan alakult.
A forgalomban lévő készpénzállomány 2010 márciusában mintegy 2132 milliárd forintot tett ki, ez körülbelül 6%-kal kevesebb, mint az előző év azonos időszakában. A 2009 tavasza óta tartó csökkenés oka vélhetően a lakosság visszaeső fogyasztása.

A forgalomban lévő érmék mennyisége 8%-kal, értéke 48%-kal volt több az előző év első negyedévéhez képest, a növekedést a 200 forintos bankjegyek érmére történő cseréje okozta.
Jó hírként könyvelhető el, hogy 2010 első negyedévében csökkent a forinthamisítványok száma, azonban messzemenő következtetések nem vonhatók le, ugyanis az elmúlt hónapokban igen erős ingadozást figyelhettünk meg a hamísítások számában - hívja fel a figyelmet az MNB.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A "legszívesebben" a nagyobb címleteket hamisítják (öt-, tíz-, húszezres). Néhány nyomdában készített profi kivételtől eltekintve még mindig az irodai sokszorosító berendezésekkel készített hamisítványok dominálnak. A valutahamisítás továbbra sem jelentős: az euró hamisítása a "legdivatosabb" , 245 hamis euró bankjegyet vizsgáltak az első negyedévben.

Eldőlni látszik, ez lesz Esterházy Péter egykori otthonával: korábban eladták volna a legendás házat
Az Emőd utcai ingatlant Óbuda önkormányzata vásárolta meg, miután Esterházy fia eladásra hirdette azt.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
Megindult az MBH Bank részvények igénylése (x)
A lakossági befektetőket egyszerű folyamat és árkedvezmény is várja a bank részvényigénylésében.
-
Megéri-e a KKV-nak napelembe fektetnie? (x)
Energiaválság és kiszámíthatatlan költségek
-
Szigetüzem egyszerűen: megbízható Pramac megoldások (x)
A stabil energiaellátás ma már nem luxus, hanem alapfeltétel – legyen szó otthonról, vállalkozásról vagy mezőgazdasági telepről.








