Sokan félnek a hitelkártyáktól, pedig tudatos használatával több tízezer forintot is spórolhatnának a családok évente. A hitelkártyák mellé járó jóváírások és az el nem költött fizetés kamatai egy átlagos pesti családnak 40-45 ezer forintot jelentene évente, de még egy szülőkkel élő fiatal is spórolhat 20 ezer forintot. A Pénzcentrum.hu és a BankRáció.hu hitelkártya összehasonlítójából megtudhatod, melyik kártya a leginkább megfelelő számodra.
Külföldön viszonylag nagy kultúrája van a hitelkártya használatnak, itthon viszont csak most ismerkedünk vele. A hitelkártya terhére történő vásárlás általában kamatmentes, legalábbis egy hónapon belül. A vásárlás időpontjától kezdve a bank által meghatározott türelmi időszak lejártáig kell visszafizetnünk a tartozásunkat. Ha ezt megtesszük, semmilyen kamat nem terheli.

Így kereshetünk pénzt a hitelkártyával
Tegyük fel, hogy a fizetésünk minden hónap 3-án érkezik meg a folyószámlánkra. Ezt általában a hónap folyamán el is költjük, de mi lenne akkor, ha inkább befektetnénk erre az egy hónapra? És abban a hónapban csak a hitelkártyánkról költekezünk. A felhalmozott tartozást a következő hónap 3.-án rendezhetjük is (kamat és egyéb költségektől mentesen), még az előző havi keresetünkből. Az esetleg felgyűlt hozamot megtarjuk. Következő hónapban ugyanezt eljátszhatjuk, fizetésünk betétbe, vagy folyószámlára és hitelkártyáról költekezünk, majd ezt hónapról hónapra megismételhetjük. A kamatoknak és a jóváírásoknak köszönhetően év végére akár több tízezer forintot is kereshetünk. A hitelkártya költsége ezzel szemben csak 3-5 ezer forint, de ezeket a díjakat az összehasonlító táblázatunk tartalmazza.
Nézzük meg, hogy mit jelent ez számokban egy átlagos család esetén. Magyarországon az átlagos nettó kereset 143 ezer forint, ha ezt mind el is költjük, a példa esetében Erste Joker Hitelkártyájával (a vásárlás 70 százaléka után egy, 30 százaléka után 4 százalékos jóváírással számolva), akkor éves szinten 36 ezer forintot kereshetünk.


A BankRáció.hu adatai alapján összeszedtünk azokat a hitelkártyákat, melyek valamilyen jóváírást tesznek lehetővé tulajdonosaiknak. Vannak olyan speciális kártyák melyek csak egy bizonyos szolgáltatónál történő költekezéseink után fizet, vagy csak egy bizonyos társaságnál lehet elkölteni, amit a táblázatban is jeleztük.
Ahhoz, hogy megtudjuk mennyit is jelent egy családban egy hitelkártya tudnunk kell az átlagos költés összegét is. Öt különböző élethelyzetben lévő család havi költségeit szedtük össze.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 15 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 8,54 százalékos THM-el, és havi 129 100 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 9,12% a THM; a Raiffeisen Banknál 9,37%; az MKB Banknál 9,39%, a Takarékbanknál pedig 9,53%; míg az UniCredit Banknál 9,7%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni az OTP Bank, a Takarékbank, és természetesen a többi magyar hitelintézet konstrukcióját is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Ezek alapján számoltuk ki, hogy egy átlagos család melyik hitelkártyával járnak a legjobban és mennyit spórolhatnak vele évente. A fenti számok alapján a mindenre 2 százalékos jóváírást nyújtó hitelkártyák nyújtják a legnagyobb kedvezményt a családoknak. Ezek közül viszont bőven válogathatunk, több bank is kínál hasonló terméket.
A hitelkártya használatakor jó tudni, hogy a jóváíráskor az üzlet POS terminálja az érdekes, tehát mosószert vásárolva egy élelmiszer boltban 3 százalékos jóváírást is kaphatunk a Citi Life hitelkártyával és így tovább. Az el nem költött bevétel kamataival eddig nem számoltunk, de egy jó befektetéssel akár további több tízezer forintot jelenthet az évente, ha lekötjük a beérkező jövedelmünket arra a kis időre, amíg nincs rá szükségünk a hitelkártya tartozásunk kifizetéséhez. A speciális hitelkártyákat azoknak érdemes megfontolni, akik többet költenek egy adott üzletben vagy szolgáltatásra, így többet spórolhatnak, mint a példánkban szereplő családok.
Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
A könyv szerzőjét, Zubreczki Dávidot kérdeztük a balatoni fejlesztésekről, a városnézésről, építészetről és hogy mitől lenne élhetőbb Budapest. Interjú.
-
Visszatér a korábbi slágertermék: újra elérhető tőke- és hozamvédett befektetési alap a piacon
Fenntartható élelmiszergazdaság és energetika felpörgése akár 20 százalék hozamot is adhat 5 év alatt az OTP-nél.
-
Újra eljött a bankbetétek ideje?
Már 10 százalék feletti lekötött betét is van a piacon – a MagNet értékelte a helyzetet.
-
5+1 hasznos tanács a pénzügyileg tudatos vállalkozáshoz (x)
Elvárás, hogy a vállalkozó értsen a stratégiához, joghoz, személyügyhöz, értékesítéshez és a pénzteremtéshez. Utóbbihoz már létezik e-learning segítség is.
- Autókat temetett maga alá a hófúvás Romániában - videó
- Fucsovics Márton: remélem, hogy még hat-hét évig tart a pályafutásom
- Kárpátalján alig van áram, de a villanyszámlák mégis sokaknál emelkednek
- Történelmi fordulat a mobiltelefonok piacán
- Ha kevesebb a méh, több a beteg ember
- Hatalmas lángokkal égett a rákosszentmihályi uszoda - fotó
Digital Transformation 2023
Sustainable Tech 2023
Biztosítás 2023


