Vajon mi lesz belőlük?
A gazdasági környezet bizonytalansága a régióban és különösen Magyarországon megtakarításai növelésére ösztönzi a lakosságot. Az egyes országok gazdaságának fejlődésével a biztosítási piacok evolúciója is ebbe az irányba mutat, a következő lépcsőt az élet- és egészségbiztosítási termékek iránt megnövekvő igény jelenti.
A régió növekedési kilátásairól szóló előrejelzések szolid növekedést, vagy stagnálást valószínűsítenek, mely a kedvezőtlen munkanélküliségi adatok mellett erős nyomást gyakorol a lakossági felhalmozások növelésére és az öngondoskodást biztosító megtakarítások szükségességére.
A háztartások vagyoni helyzetének alakulását vizsgálva az euró övezetben a lakosság nyugdíjcélú és életbiztosításban eszközölt megtakarítása 2009-ben elérte a GDP 55 százalékát, míg Kelet-Európában ez az arány 7 százalék körül mozgott. Magyarországon e megtakarítások aránya 2010-ben 22 százalék volt, azonban 2011-ben - a magán-nyugdíjpénztári adatok nélkül - ez az arány 12 százalékra csökkent.
"A bizonytalan gazdasági környezet régiónkban is erős hatást gyakorolt a háztartási megtakarítások fontosságának felismerésére. A növekedés a háztartások megtakarításában már számszerűsíthető volt, ami a válság okozta bizonytalanságérzésre adott válaszreakció mellett a lakosság öngondoskodási hajlandóságának emelkedését is jelzi"- összegezte Lehel Gábor, az Union Biztosító elnök-vezérigazgatója. "A biztosítások terén előttünk járó országok tapasztalataiból látható, hogy a piacok fejlődésének egyik lépcsője a hosszú távú megtakarítások, közöttük az életbiztosítások volumenének emelkedése, amire a külső tényezők miatt most még inkább szükség lehet."
A régiós és európai tapasztalatokat alapul véve látható, hogy a biztosítási piacok fejlődésének első hulláma a biztosítottak tulajdonában álló ingóságokhoz és ingatlanokhoz kapcsolódott (kötelező gépjármű-biztosítás, casco, lakásbiztosítás), a második hullámban indult emelkedésnek az élet, baleset és egyéb vagyonbiztosítási termékek iránti igény, amit a harmadik lépcsőben az egészségbiztosítások számának növekedése követett.
TÍZEZREKET SPÓROLHATSZ BANKVÁLTÁSSAL!
A bankszámla mindennapi életünk része. A munkabér, nyugdíj, ösztöndíj jellemzően bankszámlára érkezik. Segítségével kényelmesen intézhetjük a pénzügyeinket, akár otthonról is. Ahhoz azonban, hogy bankszámlád valóban azt nyújtsa, amire szükséged van, körültekintően kell választanod. Mielőtt kiválasztanád bankszámládat, nézz szét a Pénzcentrum megújult bankszámla kereső kalkulátorában! Állítsd be a személyes preferenciáidat, és versenyeztesd a pénzügyi szolgáltatókat, hiszen a megalapozott döntés a Te érdeked! Egy testre szabott bankszámlával a költségeken is rengeteget spórolhatsz! (x)
Ausztriában az egy főre jutó magán-egészségügyi költés 25 százalékát, nagyságrendileg 250 dollárt magán-egészségbiztosításra fordítanak. A várakozások szerint 2018-ig a kelet-közép-európai régió fejlettebb országai már elérhetik az osztrák szint 30 százalékát, amely jelentős, több száz millió eurós potenciált jelent.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
- Orbán Viktor: Magyarország és Szerbia számíthat egymásra - a nap hírei
- Átadták Az év múzeuma idei díjait
- Óriási csatában kaptak ki Hangáék az Euroliga döntőjében
- Otthon tartotta a két pontot az FTC - tabella
- Volodimir Zelenszkij: eltörtük az orosz hadsereg gerincét
- 27 darab négyes volt az ötösön - nyerőszámok, nyeremények
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


