A gazdasági növekedés újbóli fokozatos beindulásával párhuzamosan a magyar cégek is összességében enyhe létszámnövekedést terveznek 2025 második negyedévére.
Egy segítőprogrammal csökkenteni lehet azok számát, akik a közszférából kikerülve sokáig a munkanélküliek táborát gyarapítanák - mondta a Manpower üzletfejlesztési igazgatója. G. Nagy Balázs szerint egy közalkalmazottnak a versenyszférában való elhelyezkedését általában két tényező gátolja: a nyelvismeret hiánya és a közalkalmazotti attitűd.
A több mint hatezer munkahely megszűnése mindenképpen emeli a munkanélküliek számát - véli a Manpower Magyarország üzletfejlesztési igazgatója. G. Nem mindegy, hogy indul-e úgynevezett gondoskodó elbocsátás program, ami a szakember szerint már egy dolgozó elbocsátásánál is szükséges lenne, nem hogy több ezernél. G. Nagy Balázs azt mondta: olyan program kell, amely többek között arra tanítja meg a dolgozókat, melyek azok az értékei, amelyek előnyt jelenthetnek a munkavállalásnál.
Hozzátette: Magyarországon ilyen programok inkább multinacionális cégeknél voltak jellemzőek. A szakember ugyanakkor példaként hozta fel, hogy Angliában a védelmi minisztériumnál volt olyan év, hogy 17 ezer főt kellett elbocsássanak, itt mindenkinek biztosított volt a programban való részvétel, függetlenül attól, hogy már elbocsátották, vagy éppen a felmondási idejüket töltötték. Az eddigi adatok azt mutatták, hogy fél év elteltével a programban résztvevők több mint 90 százaléka talált megoldást életének folytatására, akár alkalmazottként, akár önálló vállalkozás indításával, vagy éppen nyugdíjba vonulással.
G. Nagy Balázs elmondta: Magyarországon a közszférában dolgozók versenyszférában való elhelyezkedésének két nagy korlátja lehet, egyrészt a nyelvismeret hiánya, másrészt pedig a munkához való hozzáállás, azaz az attitűdváltás nehézségei. A szakember hozzátette: manapság a versenyszférában hat hónap - egy év, amíg sikerül állást találni, erre kell felkészülniük az érintetteknek.

Életveszélyes munkahelyek Magyarországon: itt történik a legtöbb baleset, egyre aggasztóbb a helyzet
Tavaly 75 ember halt meg munkahelyi balesetben, ez 20 százalékos növekedés - olvasható a MASZSZ közleményében.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
-
Az energiatárolás ideje eljött – Az Ön cége készen áll rá? (x)
Az energiatárolás ma már nem opció, hanem versenyelőny. A PV Napenergia szakértelemmel és jogosultsággal segít megvalósítani.
-
A zsalupiac, mint a nagyberuházások trendmutatója (x)
A nagyberuházásokon használt zsaluk forgalma jól mutatja a piaci trendeket. A Meva dunakeszi regionális logisztikai központja a nyugat-európai kivitelezőket is kiszolgálja.
Portfolio Gen Z Fest 2025


