13.00-kor beszél a Parlamentben Gyurcsány Ferenc miniszterelnök. Az évértékelő beszédre az Országgyűlés tavaszi ülésszakának első napján kerül sor napirend előtti felszólalásként.
Gyurcsány az ATV esti műsorában a következőket mondta előzetesen: "elmondom, mit gondolok Magyarországról, értékelni fogok". A kormányfő hozzátette, hogy "nem húz nyulat elő a bűvészdobozból".
A miniszterelnök elmondta, hogy nem tervez semmi olyan váratlant, ami eddigi politizálásából ne következne. Véleménye szerint a miniszterelnöknek nem szerepelnie, hanem cselekednie kell, e mögött elképzeléseknek kell lennie.
Orbán Viktor kéthetes országjárása során számos ígéretett tett a munkahelyteremtéssel, szociálpolitikával kapcsolatosan. A kampány a Fidesz részéről gőzerővel tart, olyan homályos ígéretek hangzanak el, melyek elsősorban az emberek szociális érzékenységére próbálnak hatni. A források ezekre egyelőre tisztázatlanok. Amit azonban a Fidesz felimert (2002 tanulságaként), hogy a győzelemhez ígéretek, erős populizmus kell.
Csalódottak lennénk, ha az MSZP válasza egy kimért, racionális program lenne a Fidesz ígéretözönére. Eddig csak a 100 "kis" lépés programjának győzelmi jelentéseit olvashattuk a sajtóban és az óriásplakátokon, de a hétvégén már az MSZP oldaláról is megjelentek olyan fogalmak mint a munkabér-biztosítás. Várhatóan a mai beszéd sem szűkülködik majd hasonló megfogalmazásokban. Nem hisszük, hogy az MSZP ne venné fel a kesztyűt, kérdés, hogy a vesszőfutás a két párt között meddig mehet, lesz-e az irracionalitásnak határa?
-
Az egészségbiztosítással megelőzhetjük a bajt és megőrizhetjük az egészségünket (x)
A megfelelő egészségbiztosítás nemcsak anyagi védelmet nyújthat, hanem az egészségügyi ellátások megszervezésében és finanszírozásában is segítséget adhat.
-
Több mint 4400 termék árát csökkentette tavasszal a dm (x)
Miközben a drogériákban sokan még mindig azt érzik, hogy „minden drágább”, a dm tavasszal látványosan belenyúlt az árakba.








