Folyik a Pénzügyminisztériumban a jövő évi adócsökkentéssel, az adórendszer egyszerűsítésével kapcsolatos szakmai munka, ám döntés a tervezett, konkrét változtatásokról még nem született.
Medgyessy Péter miniszterelnök a közelmúltban bejelentette, hogy megbízta a pénzügyminisztert: dolgozzon ki olyan javaslatot a jövő esztendőre, amely a közterhek csökkentését eredményezi és hozzájárul az adórendszer egyszerűsítéséhez.
Draskovics Tibor pénzügyminiszter a napokban több alkalommal kifejtette: olyan szakmai koncepció körvonalazódik a tárcánál, amely szerint a következő években az államháztartás hiánya minden esztendőben legalább 0,5 százalékponttal mérséklődik, és hasonló ütemben csökken a költségvetési, államháztartási újraelosztás. A korábban meghirdetett koncepciónak megfelelően a tárca irányt vett egy olcsóbb állam kiépítése felé. Amennyiben az állami költekezést sikerült visszaszorítani, úgy lehetővé válik az elvonások, a közterhek mérséklése, ami fontos feltétele annak, hogy javuljon a magyar gazdaság versenyképessége, gyorsuljon a felzárkózás.
Ennek szellemében megkezdődött a szakmai munka a Pénzügyminisztériumban az adórendszer jövő évi módosításával kapcsolatban. A munka azonban nemcsak a tárcánál folyik. Szakértői csoportok, társadalmi testületek dolgoznak ki javaslatokat. E javaslatok a szakmai munka részét képezik, segítik a döntéshozókat abban, hogy a legjobb megoldásokat megtalálhassák. Várható, hogy a javaslatok közül a jövőben számos megjelenik a sajtóban, az sem kizárt, hogy némely változatok úgy kerülnek ki a lapokhoz, mintha azok már a Pénzügyminisztérium álláspontját tükröznék. Ilyen álláspont azonban még nem született. A Világgazdaság című napilap csütörtöki számában megjelent adóreform anyag is egy szakmai csoport munkája, az nem tekinthető a Pénzügyminisztérium álláspontjának.
A szakmai munka előrehaladtával, a pénzügyminisztériumi álláspont kialakulásával, a fontosabb döntések meghozatalával párhuzamosan a tárca folyamatosan és széles körben tájékoztatni fog.

Drasztikusan átalakul a magyar gasztronómia a klímaváltozás miatt: komoly szemléletváltás kell a hazai konyhákban.
Ha egymás mellé tennénk mind a 2800-at, az Atlanti-óceánig is eljuthatnánk; utunk során pedig tökéletesen kirajzolódna egy a magyar társadalomról szóló szubjektív látlelet.
Már csak 500 nevező kell, hogy magyar Guinness-rekord szülessen októberben! A cél továbbra is, hogy ezren rúgjanak büntetőt az Országos Tizenegyesrúgó Bajnokságon.
A művészről eddig még nem készült monográfia, ezt a hiányt pótolja az ősszel megjelenő, kétnyelvű (magyar és angol) művészeti album készül.
-
Másodszor emel bért idén a Rossmann (x)
300 millió forintot fordít munkatársai fizetéseinek növelésére az idén 30 éves drogéria, amely tavaly elnyerte a Kincentric Legjobb Munkahely díját.
-
A környezetbarát IT eszközöké a jövő (x)
A világ első szén-dioxid-semleges üzleti laptopja új fejezetet nyithat fenntartható digitalizációban.
-
Az élelmiszer-infláció letöréséhez nem elég a 6 árharcos multi élelmiszerlánc (x)
Az élelmiszer-inflációban jelenleg gyengülés tapasztalható, amiben a multinacionális élelmiszerláncok árpolitikája is fontos szerepet játszik.
- Nagyot tévedett a Lego
- Haladékot kaptak az uniós autógyárak
- Az év végére egyensúlyba kell hozni a béreket és az árakat, hogy legalább éves alapon ne csökkenjenek a reálbérek- mondta az Országgyűlésben, az őszi ülésszak első napján a miniszterelnök - a nap hírei
- Ukrajna vagy kapitulál, vagy megszűnik államként létezni - közölte az orosz házelnök
- A rövid orrú kutyák jobban kötődnek az emberhez - állítják az ELTE kutatói
- Nem lépnek vissza az 5 százalék alatti pártok a hétvégi választás előtt
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


