13 °C Budapest

Magas hazai hitelezési kockázat

Pénzcentrum
2007. április 27. 10:30

Kelet- és Közép Európában a bankszektor dinamikusan fejlődik, a jövedelmezőség meghaladja a nyugat-európai átlagot - írja a Magyar Hírlap.

Az Európai Pénzügyi és Marketingszövetség kutatásából kiderül, hogy a régión belül Magyarországon a legmagasabb a hitelezési kockázat, melynek hátterében az áll, hogy a magyar nemzetgazdasági folyamatok alakulása kockázatos. A kimutatás szerint a bankszektor jövedelmezősége 17 százalékos, ez a saját tőkére vetített megtérülést jelenti.

A régióban a közelmúltbeli bankfúziók átrajzolták a hitelintézetek pozícióját. A térségben a növekedés egyik motorja az ügyfélszerzés lesz, ugyanis a statisztikák alapján Kelet-Európában a felnőtt lakosság 33 százalékának nincs banki kapcsolata.

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. április 21. 00:24
Az RTL Híradó hétfői adásának végén Szellő István és Erős Antónia elárulták, az intenzív választási...
Bankmonitor  |  2026. április 20. 11:10
Még az átlagember is észrevette a forint hatalmas erősödését a választások hatására. Van egy kevésbé...
Holdblog  |  2026. április 20. 08:28
Példátlan mértékű felhatalmazást kapott Magyar Péter egy rendszerváltoztatásra. Ezen belül nagyon ko...
Kasza Elliott-tal  |  2026. április 17. 17:36
Havonta ránézek egyszer azokra a papírokra, amikből előbb vagy utóbb venni szeretnék. Általában a he...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 21. kedd
Konrád
17. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. április 21. 06:01