Az amerikai Nemzeti Rákkutató Intézet elemzése szerint a multivitaminokat naponta szedő emberek minimálisan nagyobb valószínűséggel haltak meg a következő két évtizedben.
A Magyar Posta saját halottjának tekinti a Szank településen elhunyt kézbesítőt, akit munkavégzés közben rovarcsípés ért, és a fellépő allergiás reakció következtében meghalt - közölte a Magyar Posta Zrt. pénteken.
Emlékeztettek: a baleset július 22-én történt, a szanki kézbesítő életét a mentők és a helyszínre érkező háziorvos is próbálta megmenteni, az 54 éves postás azonban kórházba szállítása után elhunyt. A Magyar Posta hangsúlyozta: munkatársait rendszeres foglalkozás-egészségügyi vizsgálatban részesíti, biztosítva így az orvos-szakmai felügyeletet.
Munkatársai munkavédelmi és elsősegélynyújtó alapképzésen, valamint időszakos oktatásokon is részt vesznek. A társaság megtesz minden elvárható intézkedést a biztonságos munkavégzésért, illetőleg az elhárítható kockázatok csökkentéséért - jelezték. A haláleset körülményeit az illetékes munkavédelmi hatóság a kórházzal együttműködve vizsgálja - tették hozzá.
Két település, Szank és Jászszentlászló gyászolja a kedves postai kézbesítőt, Magyarné Cséri Máriát, aki egy tragikus darázscsípés következtében hunyt el- írja a Blikk. A középkorú asszony éppen munkája közben szenvedett a halálos csípéstől, amely után még be tudott menni a szanki postára, de ott összeesett, és két nappal később elhunyt. Marcsika, ahogy a helyiek nevezték, rendkívül népszerű volt mindkét településen, ahol nemcsak a leveleket és nyugdíjakat kézbesítette, hanem segített a lakosok ügyes-bajos dolgaiban is.
A tragédia okait jelenleg is vizsgálják szakértők, beleértve az orvosszakértőket és rovarmérgekben jártas szakembereket. A Szanki Posta dolgozói feketére cserélték ruháikat a gyász jeleként, és a közösség is mély fájdalommal emlékezik Marcsikára, aki 2018 óta szolgálta a helyieket. A Magyar Posta saját halottjának tekinti a kézbesítőt, és kiemelték, hogy munkatársaikat rendszeres egészségügyi vizsgálatoknak és munkavédelmi képzéseknek vetik alá a hasonló tragédiák megelőzése érdekében.
-
Vállalat-finanszírozás fedezettel: hogyan javítja a kondíciókat a Start Garancia kezessége?
Limbach Attilát, a Start Garancia Zrt. vezérigazgatóját arról kérdeztük,hogy miért érdemes ma egy vállalatnak kezességet kérnie és minek kell ehhez megfelelnie?
-
Az Év Bankja 2025: mutatjuk a teljes listát, ők lettek a győztesek
Csütörtökön adták át a Mastercard díjait.
-
Az innovációs fődíjat a Gránit Bank nyerte a Mastercard „Az év bankja” versenyén (x)
A Gránit Bankot választotta az Innovation szegmens legjobbjának a szakmai zsűri a Mastercard „Az év bankja 2025” versenyén
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







