Rendhagyó megoldással segíti a fizetésképtelenné vált UNITRAVEL Kft. érintett ügyfeleit a Colonnade Biztosító a nyári főszezon közepén.

Tényleg csak pár milliót ér meg egy emberi élet? Súlyosbítja a tragédiát a csekély kártérítés
Mennyit ér egy emberi élet Magyarországon? Mi történik, ha egy gyermek elveszíti a szüleit egy közlekedési balesetben? És miért van, hogy egy tragédiáért valaki 5, más pedig 40 millió forintot kap? Dr. Herpy Miklós közlekedési ügyvéd a baleseti kártérítések és jogi eljárások világát mutatja be, illetve tanácsokat is megoszt annak kapcsán, hogy milyen jogi lehetőségeik vannak az ilyen helyzetek rendezésére.
Az ország egyik legnagyobb vezetéstechnikai központja a zsámbéki drivingcamp közlekedésbiztonsággal foglalkozó beszélgetéssorozatának legújabb adásában a műsor házigazdája Szécsényi András „Szecso” youtuber, dr. Herpy Miklós közlekedési ügyvéddel és Csörgő Lászlóval, a drivingcamp senior trénerével a közlekedési balesetek utóéletéről, ahhoz kapcsolódó kártérítésekről és jogi eljárásokról beszélgettek. A műsorban elhangzott, hogy sokan nem fordulnak időben jogi képviselőhöz, és ezzel milliós összegektől esnek el. Ez alapján sorsfordító lehet az első 24 óra: „Aki a helyszínen fotóz, orvoshoz megy és ügyvédet keres, az a legtöbbször nemcsak igazát, de jövője anyagi alapjait is meg tudja védeni.” – nyilatkozta dr. Herpy Miklós.
Az adás egyik legmegrázóbb részeként arról is szó esett, kifejezhető-e pénzben az, hogy mennyit ér egy emberi élet: „A jelenlegi hazai gyakorlat szerint egy kiskorú gyermek, aki elveszíti egyik szülőjét, gyakran mindössze 5 millió forint kártérítést kap peren kívül. Pedig a bíróság – ha a károsult perel és jól képviseli magát – akár 30–40 millió forintot is megítélhet. Külföldön ennél sokkal magasabb összegek forognak: egy brit ügyben egy fiatal férfi súlyos agysérülését követően végül 10 millió fontos, azaz 4 milliárd forintos kártérítés született egyezséggel. Nem luxuséletre, csupán arra, hogy az illető egyáltalán élhessen valamennyire önálló életet – tette hozzá dr. Herpy Miklós.
Az adásban elhangzott az is, nincs olyan, hogy „kicsi baleset” vagy „bagatell ügy”. Már egy nyolc napon belül gyógyuló zúzódás, egy seb vagy egy rándulás is alap lehet sérelemdíjra, de csak akkor, ha van róla dokumentációja az érintettnek.
Szintén gyakori kérdés, hogy milyen büntetésre számíthat az, aki komolyabb közlekedési balesetet okoz. A tapasztalatok alapján egy korábban makulátlan közlekedési előélettel rendelkező ember is kerülhet a vádlottak padjára, ha gondatlanságából valaki életét veszti. Ilyenkor – ha nincs súlyosabb körülmény – gyakori a felfüggesztett fogház és a 3–5 évre elvett jogosítvány. De ha ittas volt az okozó, vagy többen haltak meg, már a letöltendő fogház vagy akár börtön a reális kimenetel.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A közlekedési ügyvéd hasznos tanácsokat is megosztott az adásban, hogy mit tegyen az, aki egy közlekedési balesetben lesz érintett: azonnal és mindent, amit csak tud, dokumentáljon a helyszínen, forduljon orvoshoz akkor is, ha csak karcolásokat szerzett és a lehető leghamarabb forduljon ügyvédhez, mivel az, hogy mennyi kártérítést kap az érintett, és egyáltalán jár-e neki kompenzáció, nemcsak azon múlik, hogy mekkora volt a baj, hanem azon, hogy tudja-e bizonyítani.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


