11 °C Budapest
Electric car is filling up with electricity

Beintett a kínai autógyáraknak Erdogan: vajon mit lép erre Orbán, mégsem jön a BYD?

2024. június 8. 15:01

Törökország július 7-étől 40 százalékkal emeli a Kínából importált autók vámját; Recep Tayyip Erdogan török elnök erről szóló rendelete a szombati kormányközlönyben jelent meg.

A minimálisan 7 ezer dolláros vám a benzin-, dízel-, hibrid- és elektromos járművekre egyaránt vonatkozik. Elemzők szerint a vámemelés hátterében az áll, hogy a török kormány korlátozni próbálja az importot és csökkenteni a folyó fizetési mérleghiányt. Tavaly Törökország egyszer már emelte a kínai elektromos autókra kivetett vámokat.

A török hatóságok szigorú monetáris politikával és a folyó fizetési mérleg hiányának mérséklésével próbálják lassítani az inflációt, amely májusban évi 75,5 százalék volt az áprilisi 69,80 százalék után. Fatih Karahan, a török központi bank elnöke kedden azt mondta, hogy májusban tetőzött az infláció, éves üteme az év végére jelentősen, 38 százalékra lassul.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. március 12. csütörtök
Gergely
11. hét
Március 12.
A vese világnapja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. március 11. 21:08
Agrárszektor  |  2026. március 12. 08:13