5 °C Budapest

Százezrek menekülnek a nyugdíjpénztárakból Szlovákiában

Pénzcentrum
2010. május 6. 08:32

2009-ben Szloválkiában több mint 100 ezer ügyfél hagyta ott a III. pillérnek számító magánnyugdíjpénztárakat -írja a Napi Gazdaság.

A jelenleg mintegy 780 ezer munkavállaló által használt III. pillér átmeneti zsugorodása elsősorban a válság számlájára írható, ugyanis az ügyfelek sokszor annak ellenére kivették a nyugdíjpénztárban felhalmozott megtakarításukat, hogy a határidő előtti pénzkivétel miatt az összeg 20 százalékától elestek.

A szlovák polgárok anyagi rászorultságuk miatt a befektetéssel egybekötött életbiztosításaikat is felmondják, tavaly az ilyen jellegű szerződések 15 százalékát bontották fel.

PC BLOGGER & PODCASTER
Holdblog  |  2026. február 17. 08:00
Az ábra a globális feltörekvő (fejlődő) piaci részvényalapok éves nettó tőkebeáramlását mutatja heti...
MEDIA1  |  2026. február 16. 17:44
A Csatt és a Csatt.2 újraindulása előtt belső körlevélben figyelmeztette munkatársait az ATV: a csat...
iO Charts  |  2026. február 16. 13:14
KNSL quotes by TradingView Mit tartalmaz a tőzsdéről jelentem rovat? A Tőzsdéről jelentem rovat egyf...
Bankmonitor  |  2026. február 16. 12:13
A tegnapi kormányinfón feltették ezt a kérdést. Gulyás Gergely válasza alapján jelenleg megfelelő ma...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 17. kedd
Donát
8. hét
Február 17.
Húshagyókedd
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. február 17. 10:31