Az állami nyugdíjrendszer mellett üdvözölt újítás volt a foglalkoztatói nyugdíjszolgáltatók bevezetése az Egyesült Államokban 25 évvel ezelőtt, mivel így a munkáltató is hozzá tudott járulni a dolgozó nyugdíjas éveihez. Most viszont sokan fogják a fejüket, az elmúlt 15 hónapban ugyanis ezek a szolgáltatók 2 ezer milliárd dollárt (368 ezer milliárd forint) vesztettek...
Ilyen helyzetben már az a kérdés is felmerül, hogy a nyugdíjszolgáltatók nem túl kockázatosak-e az ügyfelek számára. A 401(k) vállalati nyugdíjalaphoz tartozik az amerikai dolgozók 60 százaléka, így ez számít az elsődleges megtakarítási formának, amellett hogy a nyugdíjat is biztosítaná.
A 401(k) nyugdíjalap esetében azonban a dolgozókra vagyis a tagokra van bízva, hogy mit kezdenek a nyugdíjcélú megtakarításaikkal, így ezt is sújtotta a legjobban a válság. Számos tag ugyanis nem túl okos befektetői döntéseket hozva, így nagyon komoly piaci kockázatnak kitéve a saját megtakarításait. A befektetések a magas hozam miatt jórészt részvényekben voltak.
A hitelpiaci válság okozta komoly veszteségek azt eredményezték, hogy nagyon sokan kénytelenek elhalasztani a nyugdíjba vonulást, viszont a másik oldalon a szabályozó hatóságokat is elgondolkodtatta, hogy érdemes lenne újragondolni a 401(k) rendszer szabályozását. Egyes szakértők szerint ez egy bukott ötlet volt, de egy biztos, a mostani változtatásokkal már csak a jövő generációinak pénzét óvják meg, azokét akik most vesztették el az összesen 2 ezer milliárd dollárt (368 ezer milliárd forint), már nem...
Brutális vagyonon ül a 100 leggazdagabb magyar: ennyi pénze van Mészáros Lőrincnek, Csányi Sándornak
Egy év alatt 14 százalékkal, 12 579 milliárd forintra nőtt a száz leggazdagabb magyar vagyona
-
1 hét múlva kezd a VéNégy Fesztivál Nagymaroson (x)
Bagossy & Nouvelle Vague Nagymaroson, akciós jegyek vasárnapig!







