Mint arról a múlt héten a Pénzcentrum.hu is beszámolt, a rendőrök csak a mumifikálódott holttestét találták meg a japán főváros legidősebbnek hitt férfijának. A hatóságok emiatt egy átfogó vizsgálatot rendeltek el, melynek keretében felkeresik a város legidősebb lakóit. Az ellenőrzés során a 113 éves korával a legidősebb tokiói nőként számon tartott Fusa Furuyát sem találták meg.
A japánok híresek a magas várható élettartamukról, kormányzati adatok szerint több mint negyvenezer száz évnél idősebb lakosa van az országnak. A statisztikák pontosságát azonban kétségessé teszik a napokban is zajló vizsgálatok. Az ellenőrzést azt követően láttak szükségesnek a hatóságok, hogy a legidősebbnek hitt férfi holttestét a rendőrök találták meg, becsléseik szerint már három évtizede halott volt, de a nyugdíját felvették a hozzátartozói.
Nyugdíj-horror! 30 évig vették fel a mumifikálódott férfi nyugdíját
A legidősebb férfi után azonban a legidősebb nőt sem találják. A nyilvántartások szerint Furuya asszony a lányával él egy lakásban, a nő azonban azt állítja, hogy 1986-tól kezdve semmilyen kapcsolata nincs az anyjával, azon kívül, hogy a mai napig ő fizeti a matróna egészségbiztosítását.
Az idős asszony meglétét az évek során senki nem ellenőrizte, egészen mostanáig. A hatóság emberei most sorra felkeresik a város legidősebb lakóit, így próbálják kiszűrni az esetleges nyugdíjcsalásokat. Furuya asszonyt továbbra is próbálják megtalálni, most a fiát keresik, hogy ő hátha tud valamilyen információval szolgálni az anyja hollétéről.

Súlyos betegség jelei mutatkozhatnak a magyar munkahelyeken: kemény árat fizet, aki nem törődik vele
Az ADHD-ról többet hallani az utóbbi időkben, de azt már kevesebben tudják, hogy a mostani felnőtt generációt is érinti ez a neuropszichiátriai rendellenesség.
Bár a 20 ezer magyar méhész 1,2 millió méhcsaládja évente 25 ezer tonna mézet termel, Magyarországon az egy főre jutó mézfogyasztás mindössze 1 kg/év.
Újabb gasztronómiai témájú sikersztori a Brancsnál: közösségi előfinanszírozásból nyithatja meg főzelékbárját az ötletgazda Szatmári Ferenc, azaz Főzelékes Feri.
Október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar, azaz az ADHD rendellenesség tudatosításának hónapja, amiben Magyarországon az iskoláskorú gyerekek 8-10 százaléka érintett.
A Pictorial Collective-vel karöltve készítette el az elmúlt egy év leforgása alatt a Petőfi utcák népe című fotósorozatot, aminek kapcsán Stiller Ákossal beszélgettünk
-
Egyre többen keresik a Dunához közeli lakásokat
Elindult az értékesítés a Waterside Residence-nél: a nagyobb alapterület a népszerűbb.
-
Alacsonyabb árak jönnek a nyugdíjasoknak több Lidl-terméknél is
A vevőknek igazolniuk kell az életkorukat is: mutatjuk a részleteket.
-
Töretlen az érdeklődés a babaváró hitel iránt az MBH Banknál (x)
Az idei évben még a megszokott feltételekkel igényelhetik a családalapító házaspárok a kamattámogatott hitelt, jövő évtől azonban változnak a feltételek.
-
Cloud Computing Gyorstalpaló – Bevezetés a SaaS, PaaS és IaaS világába (x)
A technológiai fejlődés révén a felhő mára szinte mindenütt jelen van – még ha nem is vesszük észre.
- Kaiser Ferenc: az oroszok terrorbombázással próbálkoznak a sártengerré vált Ukrajnában
- Visszaesés a beruházásoknál
- Már 15 centi fölött - ilyen az első komolyabb havazás képeken, videón
- Gyógyíthatatlan, gyulladásos betegség terjed Magyarországon, sok a beteg gyerek is
- Megvan, meddig tarthat a tűzszünet a Gázai övezetben
- Akár hat csapat is fellélegezhet a Bajnokok Ligájában - sport a tévében
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


