Az augusztusban Görögországban megrendezett sikeres nagy sportesemény megítélése körül megoszlanak a vélemények abból a szempontból, hogy valóban megérték-e az országnak a hatalmas erőfeszítések. Szakértők szerint bár az olimpia nagy lendületet adott többek között a turizmusnak, ugyanakkor ennek hatásai nem rövidtávon, hanem majd csak jó 10 év múlva érezhetők igazán - írja a Világgazdaság.
Épp a hosszú távú érdekek figyelembe vétele miatt, illetve a sikeres rendezésen felbuzdulva a görög kormány úgy döntött, hogy stratégiai tervet dolgoz ki annak érdekében, hogy a turizmus részaránya a GDP-n belül a jelenlegi 18-ról 2010-ig 40%-ra emelkedjen, illetve a jelenlegi 800 ezer, a turisztikai ágazatba sorolható munkahelyet további mintegy 150 ezerrel növeljék.
A nagyszabású tervekhez kétség kívül már adott számos infrastrukturális feltétel (éppen az olimpiai rendezésből fakadóan), ugyanakkor bizonyos kiinduló elemek már az olimpiai látogatottságot is érdemben lefelé módosították. Ilyenek például a biztonsággal kapcsolatos félelmek, a gyenge marketingtevékenység, illetve a túlzottan drága szállodai szobaárak. Többek között ezek a tényezők is hozzájárultak ahhoz, hogy a várt mintegy fél millió sportrajongó-turistával szemben 20%-kal kevesebb, mindössze 400 ezer fő érkezett a két hétig tartó játékok helyszíneire.
Ezzel szemben ugyanakkor a költségek igencsak megugrottak (mintegy 7 milliárd euró), amelynek "köszönhetően" a görög államháztartási hiány az idei évben a GDP 5.3%-át is elérheti. Ez bizonyára Brüsszel egyértelmű rosszallását fogja kiváltani. A kormány a jó magaviselet eltökéltségét bizonyítandó jövőre a tervezett 3.9%-os gazdasági növekedési ütem mellett már 2.8%-ra kívánja leszorítani a deficitet (azaz a Stabilitási és Növekedési Egyezményben megszabott 3%-os küszöb alá).
Annyi azonban bizonyos, hogy nem éppen a magas deficit gyors lefaragásának irányába mutat, illetve lassíthatja azt az az elképzelés, mely szerint a görög kormány a jelenlegi 35%-ról a következő három évben 25%-ra kívánja mérsékelni a társasági nyereségadó mértékét.

Drasztikusan átalakul a magyar gasztronómia a klímaváltozás miatt: komoly szemléletváltás kell a hazai konyhákban.
Ha egymás mellé tennénk mind a 2800-at, az Atlanti-óceánig is eljuthatnánk; utunk során pedig tökéletesen kirajzolódna egy a magyar társadalomról szóló szubjektív látlelet.
Már csak 500 nevező kell, hogy magyar Guinness-rekord szülessen októberben! A cél továbbra is, hogy ezren rúgjanak büntetőt az Országos Tizenegyesrúgó Bajnokságon.
A művészről eddig még nem készült monográfia, ezt a hiányt pótolja az ősszel megjelenő, kétnyelvű (magyar és angol) művészeti album készül.
-
Tudatos döntések és kiszámíthatóság (x)
A dm döntési folyamataiban kiemelten fontos szerepe van a fenntarthatóságnak.
-
Hogyan támogatja az innováció a fenntarthatóságot? (x)
A jövő társadalma akkor lesz fenntartható, ha a tudásba fektet
-
Évek óta licitálnak egymásra a spórolásban az árharcos multi kiskereskedelmi láncok (x)
Több 10 milliárdot fordítanak havonta az árak letörésére és évente a bérek emelésére
- Már látható a World Press a Nemzeti Múzeumban
- Moszkva: mostantól nem lesz annyi üzemanyag
- Kiderült, miért ad mostanság rossz képet az időjárási radarkép
- Pénzmosás gyanúja miatt is nyomoznak Karácsony Gergely mozgalma ellen
- Szabados Gábor: Szoboszlai már marketingszempontból is kiváló befektetés
- Lázár János megmondta, mikor lesz ismét erős Magyarország
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


