Az MNB elnöke, Járai Zsigmond a varsói gazdasági EU csúcstalálkozón riporterek kérdésére válaszolva elmondta, hogy véleménye szerint Magyarország legkorábban 2005-ben léphet az eurózóna előszobájának tekinthető ERM-II rendszerbe- tudósított a Reuters.
A belépés pontos időpontja az ország költségvetésének alakulásától függ - hangsúlyozta a jegybankelnök.
"Először az idei költségvetést kell jó eredménnyel teljesíteni, a jövő évi költségvetésben kell javulást elérni, és csak ezt követően kezdhetünk el gondolkodni az ERM-ről. Ez leghamarabb 2005-ben lehetséges" - fogalmazott az MNB elnöke.
Járai elmondta, hogy amennyiben az idei költségvetési hiány megfelel majd a kormányzati várakozásoknak és az export továbbra is a gazdaság hajtóereje marad, a bank még az idén tovább csökkentheti az irányadó kamatot.
Járai Zsigmond mai nyilatkozata egyébként teljes mértékben egybecseng a miniszterelnök tegnapi nyilatkozatával, aki arról beszélt, hogy az ERM-II-be való belépés elsősorban a költségvetési folyamatok alakulásától függ, és nincs ok a sietségre, reális időpontot kell találni a belépésre.
A miniszterelnök egy tegnap késő délutáni nyilatkozatában arról is beszélt, hogy szerinte folytatódnia kell a kamatcsökkentésnek és év végére már egy számjegyű alapkamatot vár.
Drasztikusan átalakul a magyar gasztronómia a klímaváltozás miatt: komoly szemléletváltás kell a hazai konyhákban.
Ha egymás mellé tennénk mind a 2800-at, az Atlanti-óceánig is eljuthatnánk; utunk során pedig tökéletesen kirajzolódna egy a magyar társadalomról szóló szubjektív látlelet.
Már csak 500 nevező kell, hogy magyar Guinness-rekord szülessen októberben! A cél továbbra is, hogy ezren rúgjanak büntetőt az Országos Tizenegyesrúgó Bajnokságon.
A művészről eddig még nem készült monográfia, ezt a hiányt pótolja az ősszel megjelenő, kétnyelvű (magyar és angol) művészeti album készül.
-
Nem enyhül az élelmiszer-infláció, de nem mindenhol kell mélyebben a zsebünkbe nyúlni
A Lidl-nél például bővítik az akciós termékek körét.
-
Multi élelmiszerláncok: családtámogatás az árakon és a munkatársakon keresztül (x)
Évente több száz milliárdos nagyságrendben fektetnek be az árak letörésébe, valamint munkatársaik bérezésébe és egyéb juttatásaiba az árharcos multinacionális nemzetközi élelmiszerláncok.
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


