Demján Sándor a VW csoport első emberével pénteken vehette át a pozsonyi polgármestertől a Vállalkozói Tettért elnevezésű kitüntetést. Ennek kapcsán az ismert üzletember interjút adott a Népszabadságnak, amelyben súlyos kritikákkal illeti Budapestet.
Demján aggódik, hogy Budapest lemarad a régiós városok versenyében . A magyar főváros lemaradásának az oka szerinte, hogy nincs kellő kormányzati támogatás az infrastruktúra fejlesztésére. Másrészt Budapesten van egy fonnyadt, előkelő értelmiségi kör, amelyik nem szereti, inkább elüldözi a gazdaságot.
Demján szerint Budapest az a város, amelynek nincs ipari parkja, ahol úgy gondolják, hogy mindent a kormánynak kell megtennie. A magyar főváros lemaradt akongresszusi turizmusban, és elmaradtak az úthálózat fejlesztések is. Miközben Budapest azt hirdeti magáról, hogy fürdőváros, nem épült fürdő az előző századforduló óta. Budapesten a kritika többnyire elnyomja a cselekvést. Ez évszázados dzsentritradíció.
Pozsony kapcsán a vállalkozó elmondta, hogy lakossága várhatóan megkétszereződik, és sok tekintetben megelőzi Budapestet. A szlovák adórendszer korszerűsítésének óriási a tőkevonzó képessége, és látványosak azok az intézkedések, amelyek az idegenforgalmat erősítik. Demján szerint Budapestnek van mit tanulnia. "A magyar fővárosban, hogy úgy mondjam, büdös a gazdaság, a bürokrácia nem kedvez a fejlődésnek, miközben Pozsonyon érződik: él és lüktet."
A Trigránit csoport budapesti fejlesztései kapcsán Demján Sándor elmondta, hogy a Nyugati pályaudvar mögötti terület továbbépítése per alatt van, miközben Pozsonyban a város úgy adta el nekik a területet, hogy a versenytársaknál jóval kevesebbet kínáltak érte. A városnak a megbízhatóság és a referencia volt az elsődleges. Demján szerint a Trigránit továbbra is vállalná a Ferihegyi gyorsvasút kiépítését, de az állam tétova. A Trigránit nem tud vasúti nyomvonalat kijelölni és engedélyeket adni.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
- Orbán Viktor: Magyarország és Szerbia számíthat egymásra - a nap hírei
- Átadták Az év múzeuma idei díjait
- Óriási csatában kaptak ki Hangáék az Euroliga döntőjében
- Otthon tartotta a két pontot az FTC - tabella
- Volodimir Zelenszkij: eltörtük az orosz hadsereg gerincét
- 27 darab négyes volt az ötösön - nyerőszámok, nyeremények
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


