Két-három hónapos haladékot kért a MOL-PKN Orlen tárgyalásokra a lengyel olajipar stratégiai kérdéseit intéző Nafta Polska. A MOL egyelőre nem hajlik a hosszabbításra, ők még mindig az eredeti április végi határidőig foglalkoznak a témával, legalábbis hivatalosan.
Áldott Zoltán a PKN Orlennel zajló tárgyalásokról a PAP hírügynükségnek azt mondta, hogy azok egészen jól haladnak - tudósított az MTI. A MOL tudatában van annak - mondta -, hogy a fúzió koncepciójához meg kell szerezni a lengyel kincstárügyi minisztérium jóváhagyását. Áldott úgy vélte, hogy a PKN Orlen és a MOL esetleges fúziójának erősítenie kell mindkét vállalatot. Lehetővé teszi egy nagy konszern létrehozását, amelyet nehezebb lesz bekebelezni, és növelni fogja biztonságukat esetleges ellenséges átvételi kísérletek ellen - vélekedett. Nem szabad azonban elfelejteni, hogy az üzleti életben nincs százszázalékos garancia az átvételek ellen. Még a legnagyobb cégeket is bekebelezik - fűzte hozzá.
Áldott Zoltán egyszersmind cáfolta és teljesen hamisnak nevezte azt az állítást, hogy a JUKOSZ-nak 10 százalékos részesedése lenne a magyar olajvállalatban. Mint ismeretes a tegnap olyan hírek láttak napvilágot, amelyek szerint egy lengyel titkos jelentés a MOL-ban lévő 10%-os Jukosz tulajdonrészről, és a PKN felvásárlásának könnyebbé válásáról értekezik.
A PKN-Mol tárgyalások csúszása már korábban szinte biztos volt, hiszen a jelenlegi kabinet már nem akarja eladni a céget. Az eredeti szándéknyilatkozat április 30-ig szólt.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


