Az elmúlt évben rekord méreteket öltött a csődeljárások száma Európában. A kontinens nyugati fele "aktívabbnak" mondható ebből a szempontból is, majdnem 160 ezer eset áll szemben a mindössze néhány tízezer keletivel. Az elemzők további emelkedésre számítanak az idei év folyamán - adta hírül a Világgazdaság.
A Creditreform adatai szerint a 2002-es 151 ezerrel szemben a 2003-as esztendőben 157,138 cég jelentett fizetésképtelenséget Nyugat-Európában. Bár számos elemző a kedvezőtlen irányú trend folytatódását vetíti előre, vigaszt nyújthat, hogy a tempó mérséklődni látszik. Tavaly csupán 3.9%-kal nőtt az adat, míg az ezt megelőző évben még 10%-os volt növekedési ütem.
Az EU-csatlakozás előtt álló országok közül hazánkban a legnagyobb a kedvezőtlen "gyorsulás" - mint arról már korábban hírt adtunk. Szlovéniában is több, mint 10%-kal nőtt a fizetésképtelenné vált cégek száma a 2002-es évhez képest, Lengyelországban viszont több mint 10%-kal, míg Litvániában 26.2%-kal mérséklődött.
A kontinens nyugati felének országai közül Portugália produkálta a legnagyobb ütemű növekedést, több mint 40%-kal. A legkedvezőbb helyzetben Írország volt, ahol a 2002-eshez képest hatodával csökkent tavaly a csődbejelentések száma. Németországban viszont a tavalyi év bizonyult az eddigiek közül a legsúlyosabbnak, csaknem 40 ezer vállalati csőddel.
Abszolút számok tekintetében Luxemburg "vezet". Az ország tízezer vállalkozásából 321 ment csődbe, míg Svédországban ugyanez az adat 299. Spanyolországban ellenben mindössze két cég jelentett csődöt a 10,000-ből. Ezekből azonban nem szabad messzemenő következtetéseket levonni, ugyanis egyes országokban jelentősen eltérhet egymástól a szabályozás.

Drasztikusan átalakul a magyar gasztronómia a klímaváltozás miatt: komoly szemléletváltás kell a hazai konyhákban.
Ha egymás mellé tennénk mind a 2800-at, az Atlanti-óceánig is eljuthatnánk; utunk során pedig tökéletesen kirajzolódna egy a magyar társadalomról szóló szubjektív látlelet.
Már csak 500 nevező kell, hogy magyar Guinness-rekord szülessen októberben! A cél továbbra is, hogy ezren rúgjanak büntetőt az Országos Tizenegyesrúgó Bajnokságon.
A művészről eddig még nem készült monográfia, ezt a hiányt pótolja az ősszel megjelenő, kétnyelvű (magyar és angol) művészeti album készül.
-
Másodszor emel bért idén a Rossmann (x)
300 millió forintot fordít munkatársai fizetéseinek növelésére az idén 30 éves drogéria, amely tavaly elnyerte a Kincentric Legjobb Munkahely díját.
-
A környezetbarát IT eszközöké a jövő (x)
A világ első szén-dioxid-semleges üzleti laptopja új fejezetet nyithat fenntartható digitalizációban.
-
Az élelmiszer-infláció letöréséhez nem elég a 6 árharcos multi élelmiszerlánc (x)
Az élelmiszer-inflációban jelenleg gyengülés tapasztalható, amiben a multinacionális élelmiszerláncok árpolitikája is fontos szerepet játszik.
- Nagyot drágulnak az autópálya-matricák – itt vannak a 2024-es árak
- Rendőrségi autót tört rommá egy kisteherautó az M3-ason – képek
- Magyarország nem kér a "migránsmágnesből"
- Elon Musk fontos politikai döntést hozott az X-nél
- 54 milliárdos Lego-beruházás Magyarországon
- Amerikai összegzés: rosszul állnak az ukránok a frontokon, képtelenek előre jutni
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


