Szinte biztosan megdől az abszolút melegrekord Magyarországon: tetőzik a kánikula, meg fogunk főni
A következő napokban tovább fokozódik az extrém kánikula Magyarországon.
A következő napokban tovább fokozódik az extrém kánikula Magyarországon.
Az előrejelzés szerint már látszik a fordulat: a jövő hét közepétől záporok, zivatarok és erősödő szél hozhatnak enyhülést.
Bár a hidegfronti hatás hétfőn már megszűnik, az arra érzékenyeknél továbbra is előfordulhat fejfájás, migrén vagy vérnyomás-ingadozás.
Vasárnap egy hidegfront hoz országszerte záporokat és zivatarokat, emiatt hat déli vármegyében másodfokú riasztás lépett érvénybe.
A csapadékos időjárás érkezését egy különleges, már a délelőtt folyamán feltűnt felhőtípus is egyértelműen előrejelezte.
A nyárias meleg után jelentős változást hoz a szerdai nap az időjárásban.
Egy Atlanti-óceán felől érkező hidegfront jelentősen átalakítja Magyarország időjárását a hét közepétől.
Nyárias, 30 fok körüli meleggel indul a jövő hét, ám a napos kezdés után a hét közepén egy hidegfront hoz lehűlést, kiadós záporokat és zivatarokat.
Változékony, szeles idővel és egy átvonuló hidegfronttal indul a hétvége.
Nyugatról érkezik a csapadék, délután pedig egyre többfelé dördülhet meg az ég, helyenként felhőszakadás is kialakulhat.
A meteorológus tájékoztatása szerint szerdán komoly mennyiség csapadékra kell számítani, több helyen akár 20 mm-t meghaladó eső is leeshet.
Kevesebb mint egy óra alatt kifehéredett a Kékes – május közepén érkezett meg a hóesés.
A déli óráktól heves zivatarokra, 90 km/órát meghaladó széllökésekre, felhőszakadásra és jégesőre kell készülni.
A kellemes, meleg hétvége után hétfőn zivatarokkal és jégesővel érkezik a fordulat az időjárásban.
Pénteken, május 1-jén nagyrészt gyengén felhős, napos, száraz idő valószínű.
A korábbi csúcs 79 kilométeres volt, és majdnem hetven évvel ezelőtt mérték.
A következő napokban észak felől érkező hideg légtömegek miatt az átlagosnál jóval hűvösebb időre kell készülnünk.
Az április 22-i országos negatív rekordot 1959-ben rögzítették Kékestetőn, ahol akkor mínusz 5,7 Celsius-fokot mutattak a hőmérők.
A hét utolsó napján napközben még mindenhol 20 Celsius-fok fölé melegedett a levegő.
Gyorsan átvonult felettünk a legutóbbi hidegfront, így az ország nagy részén visszatér a napos idő.