A magyarok zöme 4-5 fő számára tervez ajándékot vásárolni.
A Google idén ünnepli tizedik születésnapját, a világ egyik legismertebb sikersztorijának főbb állomásait - a kezdetektől egészen napjainkig - mutatjuk ma be a Fortune-magazin összeállításának segítségével.
Az egész 1998-ban indult, amikor is a két végzős egyetemista, Larry Page és Sergey Brin megalapították a Google Inc.-t szeptember 7-én. A kezdetekben egy garázsban dolgoztak Californiában, egészen pontosan hat hónapon át.

1999-ben már ki is költözhettek a garázsból, ugyanis 25 millió dollárnyi kockázati tőkefinanszírozással nyithatott irodát Palo Altoban. Ekkor még kevesebb mint 50 alkalmazottal dolgoztak, ráadásul a logójuk felkiáltójellel végződött (hasonlóan a mai Yahoo!-hoz).
2000-re már több mint egy milliárd honlapot indexszel a Google, annak érdekében, hogy legyőzhesse riválisait, s a világ legnagyobb keresőmotorjává válhasson. Júniusban nyélbe ütnek egy üzletet a Yahoo-val, ez utóbbinak végzetes, hogy 4 évig a Google keresési adataia támaszkodik, s csak 2002-ben kezdi el fejleszteni saját keresési technológiáját.
Még ugyanebben az évben, októberben jelenik meg a Google AdWords, amely szöveg-alapú hirdetéseket ad el, rögtön a keresési eredmények mellett. Érdekességként kiemelhető, hogy a Google úgy lépett be először a mobilpiacra, hogy keresőmotorját az egy időben divatos Palmtopokra is elérhetővé tette.
2001-ben Eric Schmidt váltja fel az alapító Larry Page-t a vezérigazgatói székben, s ez lesz az első olyan év, hogy a vállalat nyereséges. Schmidt a Google előtt négy évig volt vezérigazgató a Novellnél, s a Sun Microsystemsnél is magas pozíciót töltött be. Ebben az évben már körülbelül 250 alkalmazottal dolgoznak, az éves bevétel 86,4 millió dollár, a nyereség pedig 6,99 millió dollár.
2002-ben a Google szerencsecsillaga tovább emelkedik, annak ellenére, hogy a dotcom lufi kipukkanása igencsak megtépázza az internetes cégek renoméját. Az AOL Time Warner vezetője a Google-t nevezi meg az online keresés bajnokaként. Ebben az évben jelenik meg az újabb AdWords, amelyben egyes kulcsszavakra licitálhattak a hirdetők, így döntve el, hogy hol jelenik meg a hirdetés az egyes keresési oldalakon.
2003-ban, az AdWords sikerén felbuzdulva megjelenik az AdSense, amely külső honlapokon ad lehetőséget a hirdetésre. Közben elindul a pletyka, miszerint a Google a tőzsdei bevezetést fontolgatja, elemzők szerint a cég értéke a 25 milliárd dollárt is elérheti. A Microsoft már ekkor szeretne beszállni a kereső-bizniszbe, fontolóra veszi, hogy ajánlatot tegyen-e a Google megvásárlására.
Végül 2004 augusztusában meg is történik a bevezetés, 85 dollárért adnak egy részvényt. Év végére az ár 195 dollárra emelkedik. Még ugyanebben az évben indul útjára az igen nagy népszerűségnek örvendő e-mail szolgáltatás, a G-mail. Persze nem minden arany, ami fénylik, így például csődöt mond az Orkut közösségi oldal, illetve a Froogle ár-összehasonlító weblap is.
JÓL JÖNNE 2 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 millió forintot igényelnél, 60 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 42 034 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 9,96%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 42 083 forintos törlesztőt (THM 10,01%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
2005-ben jelenneg meg a testre szabható kezdőlapok, melyek már direkt versenyben vannak a Yahoo-val és az MSN-nel. Sőt, ebben az évben pereskedik a Microsofttal is, mivel most az addigi Microsoft-igazgató, Kai-Fu-Lee felel a Google kínai működéséért.
2006-ban két jelentős üzletet is nyélbe üt a Google, ekkor veszik meg ugyanis a mindössze 18 hónapja élő YouTube videómegosztó oldalt, s ekkor kötnek három éves szerződést a MySpace közösségi oldallal is.
2007-ben a Google kerül a Fortune magazin legjobb munkahelyeket rangsoroló toplistájára, ráadásul ebben az évben éri el a rekord-magasságú, 741 dolláros árat részvénye. Ennek ellenére néhány Google-fejes kilép, és saját vállalkozását alapítja meg, a Facebook pedig azóta is több Google-alkalmazottat csábított már magához.
Idén pedig a Microsoft került a Google céltáblájára, idén jelent meg a Google ugyanis saját böngészőjével, a Chrome-mal, illetve tervben van a saját mobil-operációs rendszer, az Android elindítása is.

Egy vállalat sikeressége mérettől függetlenül több dolgon múlhat, azonban a sikeres marketing igazán erőssé teheti azt, válság esetén is.
Ezt mindenképp tudnod kell, mielőtt belevágsz egy start-up finanszírozásába, kezdő vállalkozóként.
A magyar felnőttek mintegy 60 százaléka fél attól, hogy élete során rosszindulatú daganatot diagnosztizálnak nála.
Nincsenek könnyű helyzetben a hazai induló vagy bővülni kívánó vállalkozások: nehezen előrejelezhető egy-egy termék vagy fejlesztés várható sikere vagy megtérülése.
- Helikopterrel mentettek egy bajba jutott magyar túrázót Romániában
- Jókora csökkenés jön a hazai üzemanyagárakban
- A Jobbik előzött, Ujhelyi István visszavonulót fújt
- Amnesty International: Lakott területeken rendezkednek be az ukrán katonák
- BL: Csercseszov ismertette a zöld–fehérek remélt sikerének receptjét
- Az Alkotmánybíróság elé viszi az LMP a fakitermelés ügyét
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


