Körmönfont módon összesen 27 millió forintot és 64 ezer eurót szerzett meg tehetős emberek bankszámlájáról két budapesti férfi. A csalók hasonmások segítségével jutottak a pénzhez - írja a Népszabadság.
A csalók áldozataikat tippadók segítségével választották ki. Olyan embereket szemeltek ki, akiknek gyaníthatóan sok pénz van a bankszámlájukon. Ezután hajléktalanok között kerestek olyanokat, akik hasonlítottak a bankszámlák tulajdonosaira és 100 ezer forintért hajlandóak voltak eljátszani a szerepüket. Mindez önmagában persze kevés lett volna, hiszen a bankok bármiféle megbízás végrehajtása előtt szigorúan azonosítják ügyfeleiket. A csalóknak hivatalos okmányokat is kellett tehát szerezniük.A szélhámosok erre is megtalálták a megoldást. Megbíztak egy férfit, hogy egy mobilszolgáltató alkalmazottjaként keresse fel a kiszemelt áldozatokat azzal a mesével, hogy ajándékot hozott. A nem is létező ajándék átadása előtt igazolás céljából elkérte a személyes iratokat, majd az első esetben azokkal egyszerűen elszaladt. A meghökkent áldozat persze azonnal feljelentést tett, a rendőrség pedig nyomozást is indított, csakhogy az iratokat néhány nap múlva tulajdonosuk postaládájába dobták. Erre a rendőrség a nyomozást lezárta. Sem a hatóság, sem az áldozat nem gyanították, hogy a néhány nap alatt a hasonmások és az eredeti papírok segítségével a szélhámosok 27 millió forintot és 64 ezer eurót emeltek le a bankszámláról.
A sikeren felbuzdulva másodszorra egy szombathelyi vállalkozót vettek célba. Ugyancsak a mobilszolgáltató cég ajándékáról szóló mesével csöngettek be hozzá, ám okmányait nem lopták el, csak az eredeti iratokat hamisakra cserélték. Mivel a számlájáról 120 millió forintot szerettek volna átutalni, a csalók arra is felkészültek, ha a bank netalán telefonhívással szeretné ellenőrizni a megbízás valódiságát. Megszerezték kiszemelt áldozatuk telefonszámát, majd a hasonmás bement a mobilszolgáltatóhoz és közölte: ellopták a SIM kártyáját, így azt tiltsák le. Ezután újat kért, méghozzá az áldozat eredeti telefonszámára. Így ha valaki kereste a vállalkozót, onnantól kezdve a hasonmása fogadta a hívást.
Bár a hasonmás parókát vett és áldozatának aláírását is megtanulta hamisítani, a trükk nem vált be. A kiszemelt vállalkozó ugyanis VIP ügyfélnek számított a banknál és ügyeit minden esetben egy másik fióknál intézte. A csalók lebuktak, így nekik és az általuk felbérelt hasonmásoknak is felelni kell a tettükért. Az első áldozat kárának egy részét a bank megtérítette.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
-
Szakképzett és megbízható mester csak néhány kattintásnyira Öntől! (x)
Otthonfelújítást tervez? Felejtse el a stresszt! Küldjön keresletet és válasszon a több mint 5.000 különböző építőipari vállalkozó közül.
- Kiderült: suppal is el lehet tévedni – de érkezett a segítség
- Majomhimlő: Szlávik János az esetszámok felfutására számít – a nap hírei
- Novák Katalin először hagyott jóvá törvényt
- Nem ad a kormány garanciát a hazai jégkorong-vb-re
- Fucsovics Márton győzött, visszavághat Marin Cilicnek – videó
- Az ország egyik felében aggasztó az aszály – térkép
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


