Kétségtelen, hogy óriási rallyt produkált az elmúlt időszakban a BUX index, és a többi fontosabb régióbeli tőzsde indikátora is. A száguldás okaként többek között a konvergenciát szokás emlegetni, de vajon érvényesül-e hasonló tendencia az EU bővítés második körének jelöltjei esetében is?
Az Európai Bizottság hivatalosan Romániát, Bulgáriát, valamint Törökországot tekinti tagjelölt országnak, nem tartozik azonban ebbe a körbe Horvátország.
Az alábbi grafikon a fent említett 4 ország tőzsdeindexének relatív alakulását mutatja 2003 elejétől, s összehasonlításként szerepeltettük a BUX teljesítményét is. Látható, hogy a horvát index meglehetősen szerény teljesítményt produkált a hivatalos tagjelölt országok növekedéséhez képest.
Az indexek teljesítményén kívül érdemes azonban áttekinteni az említett tőzsdék forgalmát is, melyből kiderül, hogy a román, a bolgár és a horvát parkett nem jelent igazi célpontot a nagyobb intézményi befektetők számára, a likviditás ugyanis töredéke még a nemzetközi viszonylatban kis Magyarországénak is. Az egyedüli komolyabb likviditással Törökország rendelkezik az említett országok közül.
Az idén októberben harmadszorra elinduló Launchpad programról Kövesdi Gáborral, a Brancsközösség alapítójával beszélgettünk.
Van, aki meztelenül, törölközőbe csavarva kényelmetlenül érzi magát, míg szintetikus anyagból készült fürdőruhában beülni a gőzbe több okból sem szerencsés.
A Fekete pont című film kampánya hatalmas sikert aratott a Brancs közösségi finanszírozási platformon, amely minden előzetes várakozást felülmúlt.
A legkisebbek számára is érthetővé és elérhetővé tenné a tudományt a korábban a NASA-ban is dolgozó Hargitai Henrik bolygó- és felszínalaktan-kutató.
-
Rohamosan csökken a hazai borfogyasztás, de a szakértőknek van megoldásuk a helyzetre
A klímaváltozás sem könnyíti meg a borászatok dolgát.