11 °C Budapest
Senior man obeying to curfew looking to empty street from his window. Covid-19, pandemic

Súlyos jelentés a koronavírus-járvány esetleges végéről: nincs pesszimistább nemzet a magyaroknál

2021. április 19. 14:02

Sehol nincsenek arányaiban olyan sokan azok az állampolgárok, akik szerint a koronavírus-világjárvány után már soha nem fog visszatérni az élet a normális kerékvágásába, mint Magyarországon. Az azonban már közös a világ sok országában, hogy a lakosság tetemes része meg van győződve arról, fél évnél hamarabb biztosan nem lesz olyan még az életünk, mint a koronavírus előtt volt.

Immáron több mint egy éve nyögi a világ az új koronavírus-járványt, és egy új, az Ipsos által készített nemzetközi felmérés a jövőre nézve is igen komor képet fest a Covid-19 utáni normalizálódásról. 30 ország válaszadója közül ugyanis kevesebb, mint egynegyednyien voltak azok, akik úgy gondolták, hat hónapon belül helyreállhat a normális, azaz a koronavírus-járvány előtti élet.

Ezzel szemben az összes országból átlagosan 34 százaléknyian vélekedtek úgy, hogy a járványkorlátozások valamilyen formában 12 hónapnál hosszabb ideig érvényben maradhatnak. Továbbá átlagosan 8 százaléknyian voltak azok, akik úgy gondolták

az élet immár „soha” nem tér vissza normális kerékvágásába.

A magyaroknál nincs pesszimistább nemzet

A nemzetközi felmérés keretei között az Ipsos azt a kérdést tette fel az országok lakóinak, hogy: „Mit gondol, mennyi idő telik el, mire visszatérhet a Covid előtti szokásos életéhez?” Erre hat lehetséges választ lehetett adni:

  • már vissza is tértem,
  • 1-3 hónap múlva,
  • a következő 6 hónapban,
  • a következő 12 hónapban,
  • több mint 12 hónap múlva,
  • soha.

Megdöbbentő, de igaz, Magyarországon voltak a legtöbben azok, számszerűen a megkérdezettek 15 (!) százaléka, akik szerint az élet már soha nem tér vissza a megszokott kerékvágásába. Utánunk a második legpesszimistább nemzet Japán volt, ott a megkérdezettek 14 százaléka vélekedett ugyanígy, míg 10 százalék vagy afeletti arányt mindössze további 5 országban (Oroszország, Mexikó, Lengyelország, Belgium, és Franciaország) mértek.

Ahogy a grafikonon látszik, a legpesszimistább magyarokon felül további 32 százaléknyian vannak azok, akik több mint 1 év múlvára teszik az élet normalizálódását. Ezzel ők számítanak a legnagyobb csoportnak. Szintén nagyon sokan, összesen 28 százaléknyian vannak azok, akik az elkövetkező egy évben "valamikorra" várják azt a pillanatot, amikor az életük vissza kerülhet a régi kerékvágásába.

JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 1 millió forintot igényelnél 36 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 33 952 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,41 %), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 33 972 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

 

Ez azt jelenti, hogy a megkérdezettek mindössze 26 százaléka gondolja azt Magyarországon, hogy fél éven belül visszaállhat a világjárvány előtti rend. Közülük is csupán 9 százaléknyian vannak azok, akik mindezt 1-3 hónapon belül látják megvalósulni. Az eredményeket látva összességében azt lehet tehát mondani, hogy

Világszinten is nagy a baj

A magyar és a nemzetközi adatok is mutatják, hogy globális szinten közel azonosak azok az elvárások, hogy mennyi időben fog majd telni, mire az emberek visszatérnek a Covid-19 előtti normális életükhöz. Ez pedig a legtöbbek szerint csakis attól függ, hogy mikorra sikerül a pandémiát megfékezni. A problémákat, és sokak kilátástalanságát, pesszimizmusát jól szemlélteti, hogy a felmérés szerint a felnőttek átlagosan 45 százaléka mondja azt világszerte, hogy

mentális és érzelmi egészségi állapota rosszabbodott a világjárvány kitörése óta eltelt egy évben.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Farmról az asztalra: így segítheti ez az üzleti modell a kisgazdaságokat

A CSA, azaz a közösség által támogatott mezőgazdasági modell hazánkban egyelőre alig ismert, pedig Nyugat-Európában és az amerikai földrészen egyre elterjedtebb.

Páratlan fotó dokumentációval illusztrált napló került elő a Don-kanyarból (x)

Hadtörténeti kuriózum lehet az a 120 darab színes, jó minőségben retusált és digitalizált, publikálás előtt álló felvétel, amely 45 év lappangás után került elő.

Itt a díjnyertes fiatal vállalkozó újabb nagy dobása (X)

Az egyik legígéretesebb hazai technológiai startup által most piacra dobott okos gyűrű lehetővé teszi, hogy egyetlen érintéssel bármilyen infót megosszunk magunkról új ismerősünkkel.

Ilyen modellben még soha nem szerveztek ekkora rendezvényt (x)

Rekord gyorsasággal fogytak el a jegyek arra 400 fősre tervezett, fiataloknak szóló kapcsolatépítő és önfejlesztő rendezvényre, amelynél a szervezők a közösségi finanszírozás modelljével toboroztak.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2024. április 27. szombat
Zita
17. hét
Április 27.
Morse nap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
GEN Z Fest 2024
Gyere el akár INGYEN a Z generáció tavaszi eseményére!
Retail Day 2024
Merre tovább, magyar kiskereskedelem?
EZT OLVASTAD MÁR?
CSOK Plusz - hírek, tudnivalók
A legfontosabb hírek, elemzések, és a részletszabályok a 2024-től elérhető CSOK Plusz-ról.
Most nem