A hazai lakásépítés nagyban függ a szabályozási környezettől, illetve az építők és a vásárlók által igénybe vehető állami támogatásoktól.
Gyakorlatilag alig egy-két banknál érhető el egyelőre az új CSOK, máris a program kibővítésén gondolkodik a kormány. A kormánykommunikáció viszont simán befagyaszthatja az igényléseket.
Ahogy arról a Pénzcentrum korábban beszámolt, Halász János a Fidesz-frakció szóvivője még vasárnap lengette be, hogy a kormány máris gondolkodik a CSOK-program kibővítésén, és - mint mondta - a Fidesz-frakció is erre ösztönzi a kabinetet. A szóvivő arról beszélt, elvileg elindult az előkészítő munka is, s várhatóan tavasszal tovább tudják majd bővíteni a programot.
Nos, arról ugyan nincs információnk, hogy Halász János a közfoglalkoztatottak bevonására gondolt, vagy például azon dolgoznak, hogyan lehetne bevonni a kétgyermekeseket is a 10+10 milliós támogatásba, de a kormánykommunikáció néhány jóval sürgetőbb kérdést is felvet. Jól mutatja ezt a következő beszélgetés is, amely nemrég zajlott le a Pénzcentrum vezető szerkesztője, illetve a Portfolio rovatvezetője között:
JÓL JÖNNE 3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 64 021 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,68%), de nem sokkal marad el ettől az ERSTE Bank (THM 10,83%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
István el
(A tippet köszönjük kollégánknak, Gergelynek.)
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Másokért tenni? A Lidl-nél igazán megéri!
A diszkontlánc ünnepi összefogásra hívja vásárlóit, hogy három partnerszervezetével összefogva támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
4,8 százalékos kamatot biztosít a Gránit Bank új prémium bankszámlája (x)
A napi kamatjóváírás miatt az EBKM 4,92 százalék.
-
3,5%-os kamatozású hitellel segíti a tudatos otthontervezést a Fundamenta megújult lakásszámlája (THM: 5,04–5,31%) (x)
Frissítette egyik legnépszerűbb termékét, az Otthontervező Lakásszámlát a Fundamenta, azzal a céllal, hogy még inkább megkönnyítse ügyfelei számára lakáscéljaik elérését.
-
A stílus maga az ember - már karkötővel és gyűrűvel is fizethetnek a Gránit Bank ügyfelei (x)
A Gránit Bank most azon ügyfeleinek, akiknek az ajánlására két további ügyfél számlát nyit a banknál december 19-ig, díjmentesen biztosít digitális fizetésre alkalmas karkötőt.








