Haladunk a megfizethetetlen ingatlanok felé: kinek lesz erre pénze, ha ez így megy tovább?
Nem csak Budapesten, hanem vidéken is jól látható az utóbbi időben az ingatlanok árának emelkedése - ez derült ki egy új kutatásból.
Nem csak Budapesten, hanem vidéken is jól látható az utóbbi időben az ingatlanok árának emelkedése - ez derült ki egy új kutatásból.
Bővült a kínálat az elmúlt hónapokban, van miből válogatniuk a vevőknek. És habár a legnagyobb mértékben az árak határozzák meg a keresletet, úgy tűnik, hogy még egy-egy olcsó ingatlan után sem feltétlenül kapkodnak.
Hatalmas a bizonytalanság az ingatlanpiacon, főleg az árazás terén. Sajnos nem minden tulajdonos hajlandó tudomásul venni a változásokat.
Jelentős áremelkedés volt az ingatlanpiacon a tavalyi év első felében, azonban a második félévben és idén év elején megállt az egyetemi városokban az ingatlanárak növekedése.
Bármilyen területet nézünk a budapesti és agglomerációs ingatlanpiacon, mindenütt jelentős mértékű keresletcsökkenésre került sor az elmúlt hónapokban.
Bár az idei átlagár az összes ingatlantípus esetében magasabb a tavalyinál, ugyanakkor a megyei jogú városokban az emelkedés üteme érezhetően mérséklődött.
A panellakások négyzetméterára csekély mértékben enyhült, a többi ingatlantípust tekintve azonban folytatódott az ingatlanok drágulása Vas vármegyében.
Vannak olyan falvak, városok, amikben már egyetlen euróért is ingatlanhoz juthatunk. Ráadásul ezek a települések jellemzően festői szépségű helyeken találhatóak.
A frekventált balatoni üdülőhelyeken továbbra is tartják az árakat az eladók, de vannak olyan területek a magyar tenger környékén, ahol sikeresen lehet alkudozni.
Az utóbbi egy évben, hogy az árak elkezdtek stagnálni, és tapasztalható már valamilyen mértékű visszaesés is.
Elképesztő visszaesést produkált 2022-ben a magyar ingatlanpiac. Hiába a babaváró, a CSOK és az egyéb támogatások, a válság berobbanásával rengetegen mondtak le a lakásvásárlásról.
Kezdenek feltorlódni az ingatlanok a balatoni ingatlanpiacon is, mivel az eladók nem nagyon akarnak árat csökkenteni, a vevők viszont ezeken az árakon nem hajlandók vásárolni.
A meghirdetett árakhoz képest egyre gyakoribbak a 10 százalékos vagy annál is nagyobb alkuk.
Akár 19 évnyi fizetésre is szükségünk lehet, ha önerőből szeretnénk megvásárolni egy saját budapesti ingatlant.
Egyre nagyobb a fejetlenség a budai ingatlanpiacon: sem az eladók, sem a vevők nem tudják már pontosan, hogy hol is járnak most az ingatlanárak.
Az energiaárak emelkedése nyomán kétszer is meggondolják a vásárlók, hogy megéri-e medencét üzemeltetni az otthonukban.
Ugyanannyi vályogépítésű otthon van Magyarországon, mint panellakás, ezek teszik ki a teljes lakásállomány 13 százalékát.
Különösen jellemző, hogy az idősebbek vagy az egyedül élők cserélik nagyobb ingatlanaikat kisebbre.
Duplájára bővült az egymillió forint feletti négyzetméterárral büszkélkedő fővárosi kerületek köre.
Tényleg nem éri meg árterületen ingatlant venni, vagy valójában jóval olcsóbban hozzájuthatunk? Ennek járt utána most a Pénzcentrum