Újabb fejlesztések indulnak a Dévaványai gyógyfürdőben: közel 80 millió forintos támogatásból korszerűsítik a létesítményt, amelynek egyik legfontosabb eleme a strand büféjének teljes átalakítása.
Megszólalt a román gazdasági miniszter Parajd ügyében: lehet, a föld színéről is eltűnhet a sóbánya
Radu Oprea román gazdasági miniszter szerint a Salrom sóbányavállalat vezetőinek nem áll érdekében a parajdi bányakatasztrófa megoldása, miközben a helyreállítási munkálatok késnek és fennáll a bánya beomlásának veszélye - írja a szekelyhon.ro.
A gazdasági miniszter szombaton a Prima TV-nek adott nyilatkozatában kijelentette: "A szimatom azt mondja, hogy nem érdekük az ottani probléma megoldása". Oprea aggodalmát fejezte ki, hogy a Korond-patak elterelésével megbízott vállalat nem fogja tartani a július elsejei határidőt, és ez láthatóan nem zavarja a Salrom vezetőségét.
A tárcavezető megerősítette, hogy valós veszély a bánya beomlása. "Lehetséges, hogy beomlik, és tóvá változik" - fogalmazott a miniszter az Agerpres hírügynökség szemléje szerint.
A helyreállítási munkálatokra a megbízott cég 36 millió lejt (körülbelül 7,2 millió eurót) kapott, ennek ellenére nem teljesítette feladatát. A miniszter hangsúlyozta, hogy a határidő be nem tartásának következményei lesznek, ugyanakkor a szerződésbontást nem tartja jó megoldásnak, mivel az további késéseket eredményezne a helyreállítási folyamatban.
Lépett az ázsiai szuperhatalom: alattomos módszerrel használják ki az Egyesült Államok lekötöttségét
Tajvan egyre jobban tart attól, hogy Kína a saját javára fordítja az Egyesült Államok közel-keleti lekötöttségét.
-
Ott a nyomás a cégvezetőkön: lépni az AI-ban, vagy még kivárni?
Töltsd ki a kérdőívünket, csak 5 perc.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







