Kiderült: ennyi év után térül meg a műfenyő

2018. december 8. 11:30

Minden évben eljön a karácsony előtti időszak amikor ugyanaz a kérdés: milyen fajta fát vegyek? Nordmann, Luc vagy Ezüstfenyőt? Igazi vagy mű? Napjainkban egyre fontosabbá vált a környezettudatos életmód és egyre többen tesznek azért, hogy életük minél jobban illeszkedjen az új életvitelhez, ez alól ünnepek sem kapnak kivételt. Többnyire a vita mindig arról szól, hogy az igaz vagy a műfenyő okoz e több kárt, azonban még senki nem adott tényleges választ erre a kérdésre.


Mit gondolsz, tényleg jobban megéri műfenyőt választani, vagy az igazi fenyő mellett adod le a voksodat karácsonykor? A ShopAlike csapata úgy döntött, hogy jobban megvizsgálja mindkét alternatívát, megkönnyítve ezzel a döntésedet.

Valódi Karácsonyfák

  • 11 hónap munkára van szükség minden évben a karácsonyfa termesztéshez, beleértve az alapvető ápolást, a kártevők és betegségek elleni védelmet, a formára metszést, és a fák kivágását,
  • 1-10 új fa helyettesít minden újonnan kivágott fát, így garantálva a faiskolák fenntarthatóságát,
  • 80 millió karácsonyfa növekszik faiskolában Európa-szerte. Németország a legnagyobb termelő, de az exportálás terén Dánia jár az élen, míg növekednek, addig tisztítják a levegőt,
  • A faiskolákból az üzletekbe és otthonokba, majd az újrahasznosító telepekbe való szállítás nagyban növeli a fák ökológiai lábnyomát.

Műfenyők

  • Elméletileg 70 évnyi munkát takaríthatunk meg, ha 10 évig műfenyőt használunk, ahelyett, hogy 10 élő fát vennénk, melyek egyenként 7 év alatt termelődtek,
  • 40 kg szén-dioxid egy 2 méter magas műfenyő hozzávetőleges lábnyoma,
  • Kína a legnagyobb műfenyő gyártó ország. A karácsonyfákat teherhajókon szállítják világszerte, 20 használat szükséges ahhoz, hogy egy műfenyő környezetbarátabb legyen, mint az igazi
Ezek után csak az a kérdés, hogy Te melyiket választod? Az évente több ezer forintos igazi vagy a többször használható kevésbé környezetbarát műfenyőt? Mit gondolsz, tényleg jobban megéri műfenyőt választani, vagy az igazi fenyő mellett adod le a voksodat karácsonykor?
NEKED AJÁNLJUK
Farmról az asztalra: így segítheti ez az üzleti modell a kisgazdaságokat

A CSA, azaz a közösség által támogatott mezőgazdasági modell hazánkban egyelőre alig ismert, pedig Nyugat-Európában és az amerikai földrészen egyre elterjedtebb.

Páratlan fotó dokumentációval illusztrált napló került elő a Don-kanyarból (x)

Hadtörténeti kuriózum lehet az a 120 darab színes, jó minőségben retusált és digitalizált, publikálás előtt álló felvétel, amely 45 év lappangás után került elő.

Itt a díjnyertes fiatal vállalkozó újabb nagy dobása (X)

Az egyik legígéretesebb hazai technológiai startup által most piacra dobott okos gyűrű lehetővé teszi, hogy egyetlen érintéssel bármilyen infót megosszunk magunkról új ismerősünkkel.

Ilyen modellben még soha nem szerveztek ekkora rendezvényt (x)

Rekord gyorsasággal fogytak el a jegyek arra 400 fősre tervezett, fiataloknak szóló kapcsolatépítő és önfejlesztő rendezvényre, amelynél a szervezők a közösségi finanszírozás modelljével toboroztak.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2024. április 27. szombat
Zita
17. hét
Április 27.
Morse nap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
GEN Z Fest 2024
Gyere el akár INGYEN a Z generáció tavaszi eseményére!
Retail Day 2024
Merre tovább, magyar kiskereskedelem?
EZT OLVASTAD MÁR?
CSOK Plusz - hírek, tudnivalók
A legfontosabb hírek, elemzések, és a részletszabályok a 2024-től elérhető CSOK Plusz-ról.
Most nem