A legtöbbet ampullakoncentrátumokra, ránctalanítókra és arcszérumokra költenek a magyar nők, míg a legkevesebbet testápolóra, arcmaszkra és peelingre adnak ki.
Mindenki azt kérdezi Andraschek Lászlótól és feleségétől, boldogítja-e őket az a rengeteg pénz, amit a Hatoslottón nyertek. Hiába foglalkoznak a témával évtizedek óta nevesek kutatók, most egy huszárvágással oldotta fel a kérdéskört az egykor hajléktalan házaspár. Mások viszont egészen máshogy látják. Te mit gondolsz? Szavazz!
Sokáig éltek nagy szegénységben, ma viszont már nem nélkülöz Andraschek László és felesége, Anikó asszony. Az egykor hajléktalan férfi 2013 szeptemberében ütötte meg a Skandináv lottó 630 millió forintos főnyereményét.
Anikó asszony nehezen szokott hozzá a nagy gazdagsághoz, a Borsonline beszámolója szerint ma viszont már sofőrrel jár. Nemrég az asszony el is mondta, mit gondol arról, ha van mit a tejbe aprítani:
Ennek a szöges ellentétéről nyilatkozott azonban egy másik lottónyetes, aki végül öngyilkosságot követett el Nagy-Britanniában. Az évek óta mániás depresszióva küzdő nő azt mondta:
Hogy Anikó asszonynak vagy a walesi lottónyertesnek van-e igaza, nehéz eldönteni, a témáról ugyanis közgazdászok is évtizedek óta vitatkoznak. Van, aki azt állítja, hiába a gazdasági növekedés, az anyagi jóléttől nem leszünk boldogabbak. Sőt, a sok pénzzel csak a baj van. Mások amellett kardoskodnak, hogy a gazdagságban keresendő a boldogság kulcsa.
Richard Easterlin még 1974-ben azzal a meglepő állítással állt elő, hogy a gazdasági teljesítmény, a GDP növekedése nem teszi boldogabbá az embereket. A kutató azt mondta, nincs szoros összefüggés aközött, hogy a gazdagabbak jobban is érzik magukat, vagyis hiába növekszik az anyagi javakban mérhető jólétünk, nem leszünk szükségszerűen boldogok. Ez az Easterlin-paradoxon.
A közgazdász állítása akkor forradalminak tűnt, mert megdőlni látszott a fogyasztói társadalom alapvetése, mely szerint a nemzetek gazdaságának és polgárai jólétének növekedésével automatikusan növekszik a szubjektív jóllétük is. Ez a szubjektív boldogság tudományos megnevezése (nem keverendő össze a jóléttel), és azt mutatja meg, hogy az emberek hogyan értékelik saját életüket: ha valaki kielégítőnek találja az életét és több pozitív érzelmet él meg, mint negatívat, akkor magas szubjektív jóléttel rendelkezik, azaz boldog.
Egy azonban biztos, ha valakinek a nyakába szakad a lottóötös - ezen a héten ugye 4 milliárd 444 millió forint a főnyeremény az Ötöslottón -, egész más nehézségekkel kell szembenéznie, mint korábbi élete során. A lelki megterhelésen túl például a mindennapi pénzügyek területén is kihívásokra számíthat egy újdonsült milliárdos. A tapasztalatok ugyanis azt mutatják, ha valaki megszokta, hogy rendszeresen érkező jövedelemből él, általában képtelen előrelátón beosztani az egyszeri nagy összeget.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 15 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 8,54 százalékos THM-el, és havi 129 100 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 9,12% a THM; a Raiffeisen Banknál 9,37%; az MKB Banknál 9,4%, a Takarékbanknál pedig 9,53%; míg az UniCredit Banknál 9,7%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni az OTP Bank, a Takarékbank, és természetesen a többi magyar hitelintézet konstrukcióját is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Ilyen hatalmas pénz esetén a bankoknál egyértelműen privátbanki szolgáltatáshoz juthat a nyertes, még akkor is, ha az összeget (a Pénzcentrum és a Szerencsejáték Zrt. tanácsát megfogadva) több helyre utaltatja. A privátbanki szolgáltatások során egyébként széleskörű befektetéseket kínálnak nekünk a személyes privátbankárok, így extra hozamhoz juthatunk.
Hogy érzékeltessük, mennyire is fontos egy ilyen hatalmas összeg tudatos kezelése, érdemes megnézni, hogy még a mindenki számára elérhető bankbetétek/állampapírok kamatai között is jókora eltérés van.
A jegybank által nemrég közölt átlagos betéti kamatláb jelenleg 1,62 százalék, de akciós ajánlatban akár 3,2 százalékkal is kalkulálhatunk éves szinten. Abban az esetben viszont, állampapírban gondolkodunk, akkor akár 4 százalékkal (Prémium Magyar Államkötvény - PMÁK) vagy közel 4,5 százalékkal (Bónusz Magyar Államkötvény - BMÁK) is kalkulálhatunk. Ez pedig azt is jelenti, hogy ha nem körültekintően választunk, akkor egy 4 milliárdos befektetés esetén évente bő 100 millió forintos hozamtól is eleshetünk. Arról nem is beszélve, mennyit hozna, ha privátbankárunk kezelné pénzügyeinket.
Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
A könyv szerzőjét, Zubreczki Dávidot kérdeztük a balatoni fejlesztésekről, a városnézésről, építészetről és hogy mitől lenne élhetőbb Budapest. Interjú.
-
Visszatér a korábbi slágertermék: újra elérhető tőke- és hozamvédett befektetési alap a piacon
Fenntartható élelmiszergazdaság és energetika felpörgése akár 20 százalék hozamot is adhat 5 év alatt az OTP-nél.
-
Újra eljött a bankbetétek ideje?
Már 10 százalék feletti lekötött betét is van a piacon – a MagNet értékelte a helyzetet.
- Amerikai növekedési kilátások: elsőre meglepően jó, de "ha a motorháztető alá nézünk..."
- Szívhez szóló üzenettel búcsúzott a Fradi kedvence
- II. Károly fontos döntés hozott meg Harry herceg ügyében
- Meghökkentő toborzó videó kering az interneten
- Ukrajna két éven belül EU-tag lenne
- Kézilabda-vb – Megszólalt az igen önkritikus irányító
Digital Transformation 2023
Sustainable Tech 2023
Biztosítás 2023


